{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آخرین وضعیت گراند هتل قزوین

کدخبر : 945

مرمت بنای تاریخی گراند هتل قزوین بعد از عقد یک تفاهم نامه با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری شروع شد.

هنرام‌روز-زهرا ره‌گشای: "امیر ارجمند "معاون میراث فرهنگی قزوین درباره‌ی وضعیت مرمت گراند هتل قزوین گفت: گراند هتل از بناهای ثبت شده‌ی در آثار ملی کشور است که باتوجه به برآوردی که مشاور از مقاوم سازی، مرمت و احیاء این بنای قدیمی کرد، هزینه خیلی زیادی را همراه خواهد داشت.

ارجمند درباره‌ نتیجه مزایده گراند هتل گفت: اداره کل میراث فرهنگی قزوین این پروژه را تحویل صندوق احیاء بناهای تاریخی کشور داد که این صندوق بتواند کار مرمت گراند هتل را در قالب پروژه‌ی سرمایه‌گذاری از طریق بخش خصوصی یا شرکت‌های خصوصی شروع کند. پس از این‌که صندوق احیاء این پروژه را تحویل گرفت مزایده‌ای برگزار کرد. در نتیجه شرکت "سمگا" که شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران است برنده‌ی این مزایده شد. درحال حاضرگراند هتل تحویل این شرکت شده است و دو هفته است که مرمت این بنا شروع شده است.

معاون میراث فرهنگی قزوین درباره‌ی اقداماتی درباره‌ی جذب توریست برای این بنای تاریخی گفت: پس از این‌که این مجموعه به صورت کامل مرمت شد، فاز دوم احیاء گراند هتل انجام خواهد شد. فاز دوم شامل فضاهای اقامتی و پذیرایی به صورت کافه و رستوران و سفره‌های سنتی، فضاهای تجاری جهت فروش صنایع دستی و تاسیس گالری‌های هنری می‌باشد.

"امیر ارجمند" در خصوص زمان پایان مرمت این بنا اظهار کرد: قرار است تا سال آینده فاز اول این بنا افتتاح شود؛ گراند هتل در سال 1299 ساخته شده و برنامهریزی شرکت "سمگا" به این صورت است که یکصدمین سال تاسیس این هتل همزمان با افتتاح فاز اول این مجموعه باشد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها