{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

توافق برای گسترش روابط فرهنگی ایران و اروپا

کدخبر : 1004

هفته فرهنگی ایران با اجرای ارکستر سازهای ملی ایران به خوانندگی "محمد معتمدی" و برگزاری نمایشگاه عکس در براتیسلاوا، پایتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش هنر‌ام‌روز و به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته فرهنگی ایران با اجرای ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری "علی اکبر قربانی" و خوانندگی "محمد معتمدی" و برگزاری نمایشگاه عکس "ایران: فرهنگ و هنر" از "افشین بختیار" و "بابک موسوی"، عکاسان کشورمان در براتیسلاوا پایتخت اسلواکی برگزار شد.

کنسرت موسیقی ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری "علی اکبر قربانی" و خوانندگی "محمد معتمدی" در تالار آیینه کاخ شهرداری براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی برگزار شد. در این اجرا "سید مجتبی حسینی" معاون امور هنری وزارت ارشاد، "مهدی افضلی" مدیرعامل بنیاد رودکی و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی و دانشجویان مقیم، مسوولان دولتی اسلواکی از جمله معاون وزیر فرهنگ این کشور و چهره‌های فرهنگی این کشور حضور داشتند.

نمایشگاه عکس "ایران: فرهنگ و هنر" منتخبی از عکس‌های دو عکاس شناخته‌شده ایرانی، "افشین بختیار" و "بابک موسوی" از اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعت ایران نیز در هفته فرهنگی ایران در اسلواکی در گالری کتابخانه دانشگاهی براتیسلاوا واقع در مرکز تاریخی این شهر افتتاح شد.

افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور "سیدمجتبی حسینی" معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش، "مهدی افضلی" مدیرعامل بنیاد رودکی و "کنراد ریگو" معاون وزیر فرهنگ جمهوری اسلواکی برگزار شد، مقامات رسمی دولتی، پارلمانی، دانشگاهی، فرهنگی و اصحاب رسانه اسلواکی نیز حضور داشتند.

هفته فرهنگی پ ایران در اسلواکی با اجرای ارکستر سازهای ملی ایران و برگزاری نمایشگاه عکس "ایران: فرهنگ و هنر" از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین اکردیته در اسلواکی و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان، موسسه توسعه هنرهای معاصر و وزارت فرهنگ  اسلواکی برگزار شده است و تا 10 آذرماه ادامه دارد.

سال گذشته معاون وزیر فرهنگ جمهوری اسلواکی همراه هیات فرهنگی، هنری به ایران سفر کرد و با "سید مجتبی حسینی" معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تعامل فرهنگی، هنری ایران و اسلواکی گفت و گو کردند و هفته فرهنگی اسلواکی در تهران با برگزاری برنامه‌های هنری و دیدار مسئولان فرهنگی ایران و اسلواکی با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای معاصر و اداره کل همکاری‌های فرهنگی، هنری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تهران برگزار شد.

هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلواکی در ادامه این همکاری و تعامل فرهنگی، هنری دو کشور با همکاری وزارت فرهنگ اسلواکی در براتیسلاوا برگزار شد.

همچنین ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری "علی اکبر قربانی" و خوانندگی "محمد معتمدی" با حضور جمع زیادی از ایرانیان مقیم اتریش، تعدادی از علاقه مندان به فرهنگ و موسیقی ایران، مقامات محلی، سفرای مقیم و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران مستقر در وین در سالن تک گیت وین اتریش برنامه اجرا کرد.

"سید مجتبی حسینی"، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تداوم و تقویت تعاملات و همکاری های فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و اتریش با خانم "دکتر ایندیجین"، معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، همگرایی و امور خارجه جمهوری اتریش دیدار و گفت و گو کرد.

طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر گسترش تعاملات و همکاری های فرهنگی و هنری دو کشور، نسبت به برگزاری هفته مشترک فرهنگی در وین و تهران، هشتمین دور دیالوگ بین اسلام و مسیحیت، تقویت و توسعه همکاری موزه های دو کشور و همچنین فعالیت های مشترک در حوزه موسیقی، هنرهای تجسمی و سایر زمینه های فرهنگی و هنری توافق کردند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها