{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اعلام فهرست تاییدشدگان جشنواره فیلم فجر

کدخبر : 1462

"پردیس سینمایی ملت" به عنوان سینمای رسانه سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر انتخاب شد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم فجر، پس از بررسی متقاضیان کارت جشنواره بر اساس ۱۴ بند آیین‌نامه ای که ۲۱ آذر ماه منتشر شد، در نهایت از میان آرای "خبرنگاران و منتقدان حائز شرایط"، "پردیس سینمایی ملت" به عنوان سینمای رسانه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شد.

روابط عمومی جشنواره ملی فیلم فجر همچنین اعلام کرد: امسال جهت دستیابی به انضباط بیشتر و جلوگیری از تبعیض و به درخواست اکثریت فعالان رسانه، پس از بازنگری در آیین‌نامه ثبت‌نام، نسبت به بررسی تقاضاها اقدام شد که در بررسی جزئیات تقاضاها و با هدف شفاف‌سازی، موارد زیر به اطلاع می‌رسد:

از بین ۲۱۲۹ نفر متقاضی کارت سینمای رسانه سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر، ۷۸۹ خبرنگار و منتقد حایز دریافت کارت شدند که از این بین، ۴۲۲ نفر پردیس ملت و ۳۶۷ نفر برج میلاد را به عنوان محل سینمای رسانه انتخاب کردند.

در آمار کلی نیز از بین ۲۱۲۹ نفر متقاضی، پردیس ملت با ۱۰۶۸ رای از بین همه ثبت‌نام‌کنندگان (تایید شده و نشده) بیشترین رای را به خود اختصاص داده است. همچنین در مجموع ۱۰۸۵ نفر تایید شده، پردیس ملت با ۵۷۰ رای نسبت به برج میلاد برتری داشته است.

ثبت نام اصحاب رسانه و منتقدان طی ۲۴ آذر تا ۱ دی ماه در سامانه جشنواره امکان‌پذیر بود. در این یک هفته، در مجموع ۲۱۲۹ نفر تقاضای خود را ثبت کردند که فهرست کامل متقاضیان در ۳ دی ماه منتشر شد.

امسال در مجموع ۱۰۸۵ نفر تایید شدند که این تعداد شامل ۵۹۳ خبرنگار، ۱۹۶ منتقد، ۷۲ عکاس، ۹۵ تصویربردار، ۱۰۶ نفر عوامل فنی و ۲۳ مهمان می‌شود. این در حالی است که سال گذشته ۱۳۳۷ نفر از بین ۲۰۷۳ نفر تایید شدند و در این دوره تعداد کلی پذیرفته‌شدگان متقاضی حضور در سینمای رسانه‌ کاهش داشته است.

افرادی که امکان ورود به سالن در این دوره را دارند شامل ۸۸۴ نفر از مجموع خبرنگاران، منتقدان، عکاسان و مهمانان می‌شود.

بنا بر درخواست فعالان رسانه و طبق اعلام قبلی بخشی از ظرفیت سینمای رسانه در این دوره به عوامل اصلی فیلم‌های حاضر در جشنواره اختصاص پیدا خواهد کرد.

از میان حایزین شرایط طبق بند ۱۴، افرادی که متقاضی حضور در پردیس چارسو بودند، در میان تایید‌نشدگان مشخص شده‌اند.

فعالیت رسانه ها از جشنواره سال گذشته تا پایان آذر ماه ارزیابی شده و به رسانه‌هایی که طی یک سال گذشته مطالب تولیدی در حوزه سینما نداشته‌اند، طبق بند ۲ سهمیه‌ای تعلق نگرفته است.

تقاضای رسانه‌هایی که بیشتر از سهمیه در نظر گرفته شده متقاضی بوده‌اند، طبق بند ۷، به ترتیب اسامی مندرج در نامه تایید شده است.

در فهرست پیوست، تعداد فیلم‌های دیده شده توسط خبرنگاران و منتقدان در دوره گذشته (سینمای رسانه) قید شده است. بر این اساس، مقرر شد از سال آینده، تعداد فیلم‌های دیده شده توسط خبرنگاران و منتقدان، به عنوان یکی از معیارهای اصلی صدور کارت سینمای رسانه مدنظر قرار گیرد.

در فهرست پیوست، ستون‌های "نوع رسانه"، "درصد نظم در انتشار" و "امتیاز ضریب کیفی" توسط معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کامل شده است.

صلاحیت نمایندگان رسانه‌های خارجی متقاضی توسط اداره کل رسانه‌های خارجی معاونت مطبوعاتی بررسی شده است.

در فهرست پیوست رسانه‌های تصویری اینترنتی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان رسانه‌های دیجیتال مشخص شده‌اند.

در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فهرست کامل متقاضیان کارت جشنواره و دلایل تایید یا عدم تایید آنها به همراه جدول سهمیه‌بندی رسانه‌ها منتشر می‌شود.

مطابق بند ۱۲ سهمیه ای برای خبرنگاران بدون رسانه در نظر گرفته شد که تاییدشدگان با عنوان مهمان مشخص شده اند.

افراد تایید نشده تا ۲۳ دی ماه فرصت دارند تا با ارسال مدارک و مطالب مورد نظر به ایمیل جشنواره به آدرس info@fajrfilmfestival.com تقاضای بررسی مجدد داشته باشند.

امید است با همراهی اصحاب محترم رسانه تا پایان ماه جاری کارت‌های سینمای رسانه صادر و تحویل شود و مرحله صدور کارت سینمای رسانه، پیش از آغاز جشنواره کاملا به اتمام رسد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها