{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 1512

جایزه گلوبال فست سال ۲۰۲۰ در بخش هنرمند سال به "کیهان کلهر" آهنگساز و نوازنده سه تار و کمانچه رسید.

به گزارش هنر ام‌روز، این جایزه جهانی در بخش هنرمند سال به هنرمند ایرانی "کیهان کلهر"، در بخش تاثیرگذاری به "تام اشنابل" و در بخش کار سازنده به "لیزا استافورد" که هر دو اهل ایالات متحده امریکا هستند، اهدا شد.

همچنین متنی به نقل از برگزارکنندگان این جایزه جهانی در صفحه کاربری "کیهان کلهر" نوشته شده است: "ما مفتخریم از سه هنرمند برتر در جشنواره جهانی فست ۲۰۲۰ تقدیر به عمل آوریم. کیهان کلهر، تام اشنابل و لیزا استنفورد؛ برای مشارکت‌های منحصر به فرد، چشمگیر و انگیزشی شما در عرصه هنر از شما سپاس گزاریم".

گلوبال فست باور دارد که موسیقی می‌تواند یک محرکه‌ به سوی جامعه‌ای باشد که تنوع فرهنگی را به عنوان منبع وحدت ارزشگذاری می‌کند. با انتقال موسیقی بین‌المللی به مرکز هنرهای نمایشی، گلوبال فست یک اکوسیستم قوی و پایدار برای موسیقی جهانی در ایالات متحده آمریکا ایجاد می‌کند. گلوبال فست شبکه‌های خلاق و هنری را که مرزهای فرهنگی و اجتماعی را تجزیه می‌کنند، سرعت می‌بخشد. این امر به حمایت و اشتراک موسیقی جهان توسط اجرا، تور و رسانه کمک می‌کند.

"کیهان کلهر" سال ۲۰۱۹ برنده نوزدهمین جایزه جهانی هنرمند سال وومکس و در سال ۲۰۱۷ به همراه گروه "راه ابریشم" برنده جایزه گرمی شده بود.

پس از انتشار خبر کسب این جایزه توسط کلهر، "محمد اللهیاری فومنی" مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال پیامی، به این هنرمند تبریک گفت: "ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقی‌دان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوانمان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غممان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت‌بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم".

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها