{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

رئیس انجمن موسیقی لرستان‌ مطرح کرد

کدخبر : 432

رییس انجمن موسیقی لرستان در گفت‌وگویی درباره پتانسیل‌های موسیقی لرستان صحبت کرد و تولید ساز کمانچه را از مهم‌ترین پتانسیل‌های موسیقی در استان لرستان برشمرد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، "امین عباسیان" ـ رئیس انجمن موسیقی لرستان ـ در گفت‌وگو با ایسنا درباره پتانسیل‌های موسیقی این استان بیان کرد: تولید و ساخت ساز به‌خصوص کمانچه از مهم‌ترین پتانسیل‌های موسیقی در لرستان است. امروزه به‌طور تقریبی ۸۰ درصد کمانچه ایران در لرستان تولید می‌شود. همچنین تولید و فروش آلبوم‌های لری از دیگر ظرفیت‌های موسیقی لرستان است، چراکه علی‎رغم رعایت نشدن قانون کپی‌رایت، ‌یکی از پردرآمدترین مشاغل است.

رئیس انجمن موسیقی لرستان‌ ادامه داد: فروش آلبوم موسیقی لری در لرستان در ایام نوروز به حد اعلای خود می‌رسد ‌تا ‌آنجا که فروش سی دی اورجینال و کپی شده در ۱۵ روز اول فروردین بین ۱۵ تا ‌‌۲۰ هزار تومان ‌است.

او اجرای کنسرت‌ها و کلاس‌های موسیقی در این استان را از دیگر پتانسیل‌های موسیقی لرستان برشمرد و گفت: سالانه به صورت میانگین ۵۰ کنسرت موسیقی لری در استان و سایر شهرهای کشور ‌برگزار ‌می‌شود که اگر حداقل مبلغ را در نظر بگیریم هر کنسرت ۱۰ میلیون درآمد دارد.‌ همچنین با توجه به گرایش خانواده‌ها به آموزش موسیقی برای فرزندانشان قریب به ‌‌۲۰۰۰ ‌هنرجوی موسیقی در استان داریم که اگر میانگین هزینه کلاس هر نفر به‌ طور ماهیانه ‌‌۷۰ هزار ‌تومان باشد ۱.۴ میلیارد تومان درآمد این کلاس‌هاست.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها