{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتصاد هنر آنلاین از برگزاری کنسرت‌های تابستانی در ایوان عطار گزارش می‌دهد؛

کدخبر : 589

"کاخ سعدآباد" با برگزاری کنسرت‌های متفاوت و متعدد در این تابستان پرکارتر از سال‌های گذشته شده است. فعالیت "ایوان عطار" در این تابستان با کنسرت " علیرضا قربانی" از چهارم تیرماه شروع شد. کنسرت "با من بخوان" قربانی تا اواخر مرداد ماه تمدید شد و سرانجام در تاریخ بیست و یکم مرداد به پایان رسید. سه گروه "پالت، داماهی، و بمرانی" و دو خواننده به نام‌های "عبدالحسین مختاباد و کیان پورتراب" شرکت‌کنندگان بعدی این ماراتن بودند. آخرین برنامه‌ی مجموعه صد و ده هکتاری سعدآباد در تاریخ هشتم شهریور ماه با کنسرت "کیان پورتراب" خواننده راک به پایان رسید.

اقتصاد هنر آنلاین_ زهرا ره‌گشای: "محمد حیدری" روابط عمومی کاخ سعدآباد درباره‌ی فعالیت این مجموعه گفت: کاخ سعدآباد مکان فرهنگی و هنری است که از سالیان پیش محل برگزاری کنسرت‌ها و تئاترها بوده است. در تابستان امسال به دلیل فراهم شدن شرایط بهتر "ایوان عطار" و تعدد تقاضاهای خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی پرکار بوده است.

حیدری در ادامه گفت: "در تابستان سال جاری حدود 43 سانس کنسرت در سبک‌های مختلف در "ایوان عطار" برگزار شد که با استقبال مردم این کنسرت‌ها در چند نوبت تمدید ‌شدند. او پرمخاطب‌ترین کنسرت را "با من بخوان" با حدود 34 سانس و 30هزار تماشاچی معرفی کرد. ایوان عطار به دلیل فضای سرباز و داشتن شرایط اقلیمی مناسب از بهار پذیرای کنسرت‌ها و برنامه‌های دیگر بوده است.

مجموعه فرهنگی هنری سعدآباد با هم‌کاری با دو خواننده سنتی، دو گروه تلفیقی و یک گروه و خواننده راک در این فصل سعی کرده است تا سلایق افراد یک جامعه را در برگیرد و نمایی نسبتا واقعی از یک جامعه را نشان دهد. حیدری درباره‌ی این نکته در "ایوان عطار" گفت: "سعی کردیم تا سلایق تمامی قشرهای جامعه را در نظر بگیریم و با برگزاری کنسرت‌ها در سبک‌های مختلف به همه‌ی رده‌های سنی اهمیت دهیم. هرکدام از سبک‌ها ذائقه‌ و طرفدار مخصوص خود را دارد."

او نحوه‌ی انتخاب این خوانندگان و گروه‌ها را این‌گونه بیان کرد: تقاضاهای زیادی برای برگزاری کنسرت از جانب خواننده‌ها و گروه‌ها در ایوان عطار وجود داشت که در انتخاب و گزینش‌ها بررسی‌هایی انجام شد. شرایط هر کدام از متقاضی‌ها در کمیته‌ی تخصصی بررسی شد و سپس اجازه‌ی اجرا داده شد. 

وی افزود:" ما هیچ محدودیتی برای خواننده ایجاد نکردیم و تلاش کردیم تا در انتخاب‌ها خواننده‌ها و گروه‌ها به دور از قضاوت شخصی و تعصب عمل کنیم"

رییس اداره‌ی روابط عمومی کاخ سعدآباد از برنامه‌های سال آینده این‌گونه خبر داد که این مجموعه از دهه 70 همیشه برنامه داشته است، اما بنا به دلایلی فعالیت این کاخ همیشه نوسان داشته است. مجموعه‌ی سعدآباد در سال آینده سعی می‌کند تا نقاط ضعف خود را برطرف کند تا سال آینده پرکارتر باشد.

کنسرت+علیرضا+قربانی+در+کاخ+سعدآباد

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها