{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

در نشست روز جهانی صلح

کدخبر : 667

در دومین نشست از دور چهارم سلسله نشست‌های "منظومه فرهنگ صلح" با همکاری "مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد" در تهران و دبیرخانه "نشان صلح کودک"، "لوریس چکناواریان" به عنوان سفیر صلح در ایران به "سازمان ملل متحد" پیشنهاد شد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، دومین نشست از دور چهارم سلسله نشست‌های "منظومه فرهنگ صلح" با همکاری "مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد" در تهران و دبیرخانه "نشان صلح کودک" به مناسبت روز جهانی صلح، روز چهارشنبه 3 مهرماه در سالن کنفرانس "مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران" با حضور "ماریا دوتسنکو"  (رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران)، "غلامحسین امیرخانی" (خوشنویس)، "حسین باهر"  (جامعه شناس)، "اردشیر خورشیدیان" (پزشک)، "فریدون مجلسی" (نویسنده و مترجم)،  "میترا حجار" (بازیگر)، "ام البنین گل محمدی" (معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران) و ... برگزار شد.

در این رویداد، "لورییس چکناواریان" موسیقیدان و رهبر ارکستر از سوی گروه سفیران صلح و دوستی به عنوان سفیر صلح ایران به "سازمان ملل متحد" پیشنهاد شد.

"طیبه محمد" موسس گروه سفیران صلح و دوستی، گفت: "هرگز مادری نمی‌خواهد فرزندش در جنگ کشته شود و هرگز مادری هم نمی‌خواهد فرزندش در جنگ کسی را از بین ببرد، پس امیدواریم هیچ مادری در این شرایط قرار نگیرد."

او ادامه داد: "گروه سفیران صلح و دوستی به لطف خداوند در روز جهانی صلح و با عنایت به اهداف والای خود که همانا احترام متقابل به فرهنگ‌ها، ملت‌ها، دولت‌ها و ارتباط روادارانه برای رسیدن به صلحی پایدار در تمام کره‌ی مسکون است، در این روز و در محل مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد تهران استاد لورییس چکناوریان را به عنوان سفیر صلح ایران معرفی می‌کنیم. امید داریم روزی خواهد آمد که جهانی عاری از خشونت، جنگ و افراطی گری خواهیم داشت که در آن فرزندان انسان آرامش را تجربه خواهند کرد."

لورییس چکناواریان نیز گفت: "انتخاب من برای این مسئولیت افتخار بزرگی است و افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم. بسیار خوشبختم که پدر و مادرم مانند سایر ارامنه، ایران را که کشور کوروش است برای زندگی انتخاب کردند."

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها