{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 837

اسامی منتخبان در دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد. این جشنواره آّبان ماه امسال در شهر کرمان برگزار خواهد شد.

هنر ام‌روز- فاطمه اسماعیلی: اسامی راه‌یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد و این در حالی است که بیش از ۲۰۰ هنرمند در قالب اجراهای تکنوازی، گروه‌نوازی و بازی‌های سنتی و آیینی روی صحنه خواهند رفت.

در میان بیست استان‌ها چهار نفر در از استان خراسان رضوی و سه نفر از استان مازندران و خراسان شمالی بیشترین سهم را در بخش برگزیدگان جشنواره ملی موسیقی جوان داشته‌اند. هم چنین چند گروه های موسیقی از دو کشور افغانستان و ترکیه حضور خواهند داشت.

همچنین امسال 20 نوازنده زن به روی صحنه می‌روند که برخی از آنها در قالب همنوازی با آقایان و برخی دیگر در قالب گروه‌های مستقل اجرا خواهند داشت.

"ژیلا تقوی،‌ فرشته اصغری و مهین احمدی(آذربایجان شرقی)، لیانا شریفیان(بوشهر)، نسترن ابوالحسن‌زاده قوچانی و روشن گل‌افروز(خراسان شمالی)، دنیا کمالی و سمیه براری(کرمانشاه)، زینب نادری، بی‌بی عایشه کتکهی، سلماز تکه(گلستان) و اعضای گروه کیدی(هرمزگان)" از جمله بانوان نوازنده‌ای‌ هستند که در این دوره از جشنواره روی صحنه خواهند رفت.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به صورت غیررقابتی برگزار خواهد ‌شد.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها