{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

همکاری دو آهنگساز ایرانی و چینی

کدخبر : 897

"علی رهبری" آهنگساز و رهبر ارکستر هشت آذر ماه با همراهی یک نوازنده شناخته شده چینی به نام "دان زو" تازه ترین کنسرت ارکستر دولتی ازمیر را رهبری می‌کند.

هنر ام‌روز- فاطمه اسماعیلی: "علی رهبری" رهبر و مدیر هنری سابق ارکستر‌های سمفونیک شهر‌های "بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران" که ماه گذشته کنسرت افتتاحیه ارکستر سمفونیک استانبول را نیز به عهده داشت، در این کنسرت آثاری از "روبرت شومان و گوستاو مالر" را رهبری می‌کند. حضور رهبری در این کنسرت به دعوت مرکز فرهنگی هنری "احمد سایگون" صورت گرفته است. او که در اتریش با نام الکساندر مشهور است، با رهبری بیش از ۱۲۰ ارکستر مطرح دنیا و ضبط حدود ۲۵۰ آلبوم اثر موسیقی کلاسیک جهانی با مهم‌ترین ارکسترها و اپراهای دنیا یکی از مطرح‌ترین چهره‌های موسیقی ایران است.

"دان زو" که از او به عنوان یکی از نوابغ کشور چین یاد می‌شود، در سن ۹ سالگی برای اجرای "کنسرتو ویولن مندلسون" در پکن روی صحنه رفت و بعد از آن برای اجرا به اکثر ارکسترهای بزرگ دنیا با رهبرانی چون "فیلیپ انترومون، موهای تانگ و کریستف پندارسکی" دعوت شد. همکاری در فستیوال "تانگل وودبوستون" آمریکا، فستیوال "زالسبورگ" اتریش و فستیوال "ماجو موزیکال" ایتالیا از جمله فعالیت های شاخص این هنرمند محسوب می‌شود.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها