{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

ماکس ریشتر آهنگساز آلمانی-بریتانیایی جدیدترین تور خود را آغاز می‌کند

کدخبر : 943

این تور شامل شش کنسرت در آمریکا از تاریخ 10 تا 20 نوامبر خواهد بود. در این کنسرت‌ها "تنظیم چهارفصل ویوالدی توسط ماکس ریشتر" اجرا خواهد شد. این هنرمند در تاریخ 27 و 28 و 29 نوامبر سه کنسرت هم در آلمان برگزار خواهد کرد. در این کنسرت قطعاتی از آلبوم "باز مانده" یا (Leftovers) مکس ریشتر اجرا خواهد شد.

هنر‌ام‌روز-مه‌سیما شکریان: "مکس ریشتر" (ریختر یا ریچتر) Max Richter آهنگساز مشهور آلمانی-بریتانیایی است. سبک کلی آثار او را می‌توان پست مینیمال یا فرا مینیمال Post-Minimalist در تعامل با کلاسیک امروزی و سبک‌های موسیقی اوایل قرن بیست و یکم دانست. او دانش‌آموخته آکادمی موسیقی سلطنتی در بریتانیا است و مدتی نیز شاگرد "لوچیانو بریو" Luciano Berio در ایتالیا بوده است. او به‌واسطه موسیقی‌های عمیق و تاثیرگذارش در دنیا از شهرت زیادی برخوردار است و به‌خاطر توانایی‌اش در نواختن چند ساز با هنرمندان زیادی همکاری داشته است. از آثار او به وفور در فیلم‌های سینمایی نقاط مختلف دنیا استفاده شده است.

آلبوم "دفترهای آبی" یکی از آلبوم‌های موفق این هنرمند است که درآن سعی به تصویر کشیدن فضای غم زده و بحرانی و  تیره عراق بعد از حمله آمریکا را داشته است. آخرین قطعه از این آلبوم در سال 2018 منتشر شد. از دیگر آثار این هنرمند آلبوم "بازمانده" است که موسیقی متن سریالی به همین نام است. او همچین بعضی از آثار موسیقی کلاسیک را مجددا اجرا کرده‌است. از این بین می‌توان به اجرای مجدد 4 فصل ویوالدی اشاره کرد.

"ماکس ریشتر" می گوید: "موسیقی به طور عمده راهی برای صحبت با مردم است. برای ارتباط خوب با مخاطب باید واضح صحبت کنید، همچنین باید به محتوا فکر کنید. من برای ارتباط با مخاطبانم به دنبال زبانی ساده و واضح هستم." 

ریشتر علی رغم تحصیل موسیقی به صورت کلاسیک از امکانات موسیقی الکترونیک هم در ساخت و تنظیم آثارش استفاده می‌کند. گفته می‌شود این هنرمند آهنگساز مینیمالیست است اما خود ریشتر اعتقادی به اینکه آثار مربوط به سبک خاصی باشد ندارد. 

سایت رسمی "ماکس ریشتر" از برگزاری تورهایی در اواخر سال 2019 و آغاز سال 2020 خبر داده‌است. تنها برنامه مشخص ریشتر برای سال 2020 دو کنسرت در تاریخ 17 و 18 فوریه در لندن است. اما به نظر می‌رسد ریشتر در سال 2020 مشغول نوشتن قطعه‌های جدید یا تنظیم‌های جدید باشد.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها