{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

فریدون محرابی کارگردان، نویسنده در گفت و گو با اقتصاد هنر آنلاین؛

کدخبر : 113

نمایش «مهاجر کوچولو» کاری از مرکز هنرهای نمایشی سیدنی «شودا» به نویسندگی و کارگردانی فریدون محرابی و تهیه کنندگی بهنام فهیم‌نیا به زودی در سیدنی استرالیا به روی صحنه می‌رود. این مرکز توسط فریدون محرابی و بهنام فهیم نیا در استرالیا تاسیس شده است.

اقتصاد هنر آنلاین- فرزانه شهریاری؛ نمایش «مهاجر کوچولو» که اقتباسی ست از کتاب «شازده کوچولو» اثر آنتوان دوسنت اگزوپری، نخستین اثر تولید شده توسط کمپانی فرهنگی و هنریشودا است. نمایشنامه مهاجر کوچولو از زبان خلبانی روایت می‌شود که به طور اتفاقی با او آشنا شده است. وی از جایی به نام ناریا مهاجرت کرده و اتفاق‌های خاص سفرش را برای خلبان تعریف می کند. فریدون محرابی نویسنده و کارگردان این اثر درباره  این نمایش و کمپانی به خبرنگار اقتصاد هنر آنلاین گفت :

فریدون محرابی راجع به اهداف کمپانی فرهنگی و هنری شودا بیان کرد: شودا بنیانی ست جهت تولید و ارائه آثار هنری شامل تئاتر، فیلم، رقص، موسیقی، ادبیات فارسی و انگلیسی که در جهت تاثیرگذاری هوشمندانه و انتقال زیبایی و مفاهیم متناسب با نیاز انسان و شرایطجامعه تعریف می شود. شودا همچنان در جهت ارتباط فرهنگی بین هنرمندان کشورهای مختلف بویژه استرالیا و ایران تلاش می کند. هدف ما  در این کمپانی ارتقاء سطح فرهنگی ایرانیان است.

محرابی در ادامه راجع به سازو کار اقتصادی این کمپانی توضیح داد: این کمپانی با سرمایهشخصی توسط بهنام فهیم نیا که تهیه کننده این نمایش هم است، فراهم می شود و سرمایه گذاری که پول تزریق کند و سودش را برداشت کند، در این کمپانی نداریم. اسپانسرهای ما نیز بر اساس ایونت‌ها(رویداد ها) تعیین می شوند، یک سری بیزینس ها (تجارت ها) در استرالیا وجود دارد که ما آن ها را انتخاب کرده ایم و آن ها از  طریق کار ما می توانند تبلیغات کنند، و این اسپانسرها با توجه به نیازهای ما و نیازهای آن بیزینس تعیین می شوند. برای  نمایش  پیش رویمان، سه اسپانسر داریم که فکر می کنم برای پروژه های دیگر هم مشتاق همکاری با ما باشند، در حال حاضر قصد داریم همکاریمان را با این دوستان ادامه دهیم  و در صورت لزوم نیز با حامیان دیگر هم همکاری خواهیم کرد.

 

او همچنین راجع به محتوای این اثر گفت:  تم نمایشنامه مهاجر کوچولو مهاجرت است. شازده کوچولو اگزوپری هم از سرزمینش به سیاره های دیگر مهاجرت کرد و در نهایت به زمین رسید. مهاجرت یک چشم انداز از زاویه بیرونی دارد و آن نگاه آدم هاییست که از خارج این موضوع  به آن نگاه می کنند و یک بخش دیگر زمانیست که آدم‌ها خودشان آن را تجربه می کنند و در این شرایط قرار می گیرند و این ها، دو درک متفاوت از مهاجرت اند. خیلی وقت ها به راحتی می گوییم مهاجرت می کنیم، اما آیا واقعا می دانیم مشکلاتی که پیش رویمان قرار دارد و باید با آن ها دست  و پنجه نرم کنیم چیست و یا حتا از شیرینی ها، جذابیت ها و تلخی های آن خبر داریم، مسئله دوری از وطن را می شناسیم؟  و یا صرفا به سطحی ترین شکل از این واژه (مهاجرت) استفاده می کنیم. این نمایش راجع به آدمی ست که در این موقعیت قرار گرفته است و با یک سری مسائل مواجه می شود.

شایان عسکری، افشین صفری، مائده تیماج‌چی، پگاه پناه، مرجان لطفعلی، سوگند مجنونی، آیدا فربود، فریدون محرابی و بهنام فهیم‌نیا بازیگران نمایش مهاجر کوچولو هستند این نمایش قرار است از 14 تا 16 جون ماه میلادی (24 تا 26 خرداد ماه)  درسالن تئاتر مانکی‌با (Monkey Baa Theatre)به روی صحنه برود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها