{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6769

موزه اسکار پس از ۹ سال انتظار، هفته جاری در شهر لس‌آنجلس افتتاح می‌شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، موزه آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) ۹ سال پس از اعلام پروژه، چهار سال پس از اولین ضرب‌الاجل اعلام شده و با گذشت پنج ماه از آخرین تاریخ برنامه‌ریزی شده برای افتتاح، سرانجام از روز ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) درهای خود را به روی عموم باز می‌کند.

تام هنکس ستاره هالیوودی که از اعضای هیات امنای موزه اسکار است، سه‌شنبه گذشته در پیش‌نمایش رسانه‌ای این موزه و نمایشگاه‌هایش گفت: از این که سرانجام می‌توانم ورود شما را به موزه آکادمی علوم و هنرهای سینما خوش آمد بگویم، به شدت احساساتی شده ‌ام.

وی افزود: همه می‌دانیم که فیلم‌هایی در سراسر جهان ساخته می‌شوند و این فیلم‌ها فوق‌العاده هستند. بعضی شهرها موزه‌های سینمایی دارند اما با تمام احترامی که برای این موزه‌ها قائلم، موزه آکادمی علوم و هنرهای سینما معبد پانتئون آنها خواهد بود.

به گزارش ایرنا، هنکس در ادامه از موزه اسکار به عنوان بزرگترین مشعل جادویی جهان یاد کرد که ما را تنها به واسطه گرد هم آمدن با چند غریبه، قدم زدن در اتاقی تاریک و به اشتراک‌گذاری این تجربه به جاهای شگفت‌انگیزی می‌برد.

اولین چیزی که به محض ورود به موزه اسکار توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب خواهد کرد، بروس است، کوسه‌ای ۵۴۸ کیلوگرمی و ۷.۶ متری از فیلم آرواره‌ها که ۴۶ سال پیش ساخته شد. بروس از نوامبر گذشته (آبان- آذر ۹۹) به خیال این که موزه اسکار در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت ۱۴۰۰) افتتاح خواهد شد، بر فراز پله برقی اصلی موزه آویخته شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها