{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6914

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه ۶ مهر همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس با مجید انتظامی هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایلنا، محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) شامگاه سه شنبه همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس با مجید انتظامی، هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان دیدار و گفتگو کرد. 

محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار گفت: استاد انتظامی دارای آثار ارزشمند و ماندگاری در عرصه موسیقی به ویژه آثار دفاع مقدس هستند که همواره در ذهن و خاطره ملت ما به عنوان آثار ماندگار نقش خواهد بست. ما در دوره جدید فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتظر تولید آثار فاخر و جدیدی از استاد انتظامی هستیم و برای این منظور شرایط و نیازهای تولید این آثار را فراهم خواهیم کرد. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما دستمان را برای یاری گرفتن به سمت هنرمندان ارجمند کشورمان گشاده‌ایم و استاد انتظامی به عنوان یکی از استادان مبرز جریان موسیقی اصیل کشور همواره توجهشان به رشد و تعالی هنر در جامعه و انتقال ارزش‌هایی چون حماسه آفرینی‌های دفاع مقدس به علاقه مندان به ویژه جوانان بوده و آثار قابل توجهی در حوزه جریانات عمومی از جمله دفاع مقدس پدید آورده‌اند که هرگز از ذهن و ضمیر مردم دور نمی‌شود. آثاری که مردم نسبت به آن تعلق خاطر و حس خوبی دارند و این امری مهم و ارزشمند است. 

در این دیدار مجید انتظامی با قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به برخی از مشکلات و دغدغه‌های حوزه موسیقی کشور اشاره نمود و بخشی از خاطرات خود در باره تولید آثارش را بازگو کرد. 

وی همچنین تاکید کرد: چنانچه شرایط جسمی‌ام اجازه بدهد و در وضعیت مناسبی قرار بگیرم اولین اثری که خواهم ساخت درباره ارزش‌های والا و معنوی و تعلقات ملت ما به ویژه فداکاری‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد بود. 

در پایان این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک جلد مثنوی به مجید انتظامی اهدا کرد. 

محمود شالویی (سرپرست معاونت امور هنری) درباره فلسفه اهدای این کتاب گفت: از آنجا که اشعار مولانا به گونه‌ای است که زمینه ساز تولید آثاری مانند آثار استاد انتظامی است و از طرفی مولانا مدافع ارزش‌های متعالی انسانی است، این کتاب را به استاد انتظامی شده است. 

در ملاقات با مجید انتظامی تعداری از مدیران فرهنگی از جمله محمود شالویی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست معاونت امور هنری، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی و حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها