{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 12184

زهره فکور صبور، بازیگری که نرسیده به ایستگاه ۴۴ سالگی، قطار زندگی‌اش متوقف شد، تنها ۲۰ روز دیگر تا سالروز تولدش فاصله داشت.

به گزارش هنر ام‌روز، زهره فکور صبور، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد یکم فرودین سال ۱۳۵۷، از بیست سالگی وارد عرصه هنر و بازیگری شد.

بازیگر کم حاشیه و عموما کم کاری بود اما به واسطه حضور در چند سریال پرمخاطب، به چهره آشنایی برای اغلب مخاطبان تلویزیون بدل شد.

با سریال «روزگار جوانی» در سال ۷۷ دیده شد و تا اواخر دهه هشتاد در چندین سریال تلویزیونی از جمله «همسفر»، «مسافری از هند» ، «یکی بود یکی نبود» ، «کمکم کن»، «فصل زرد»، «نرگس» و «ریحانه» ایفای نقش کرد.

62196183

62196181

زنده یاد فکور صبور در سال ۸۵ در سریال «از نفس افتاده» باز هم با قاسم جعفری همکاری داشت و در این سریال در کنار اشکان خطیبی و خاطره حاتمی، نقش پر رنگ تری را به ثبت رساند.

62195783

در سال ۸۸ فکور صبور در سریال «دلنوازان» نقش متفاوتی ایفا کرده و بیش از پیش مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. او در این سریال نقش دختر گمشده فریبا کوثری که در کودکی نابینا شده بود را باورپذیر ایفا کرد.

زهره فکور صبور در دهه ۹۰  نام خود را در چند سریال کمدی پرمخاطب هم به ثبت رساند. او در «پایتخت ۳» نقشی کوتاه ایفا کرد و سپس در هر دو فصل سریال «دردسرهای عظیم»، نقش دختر مهدی هاشمی و پرستو گلستانی و خواهر اشکان اشتیاق را بازی کرد.

62195882

سه سریال بعدی فکور صبور نیز فضایی کمدی داشتند. او در سال ۹۶ در سریال «پنجری» با مهران غفوریان و حمید لولایی هم بازی شد. در سال ۹۸ در سریال «دنگ و فنگ روزگار»  با مرحوم سیروس گرجستانی، امیر غفارمنش و محمد نادری هم بازی شد و در نوروز سال ۹۹ نیز سریال کمدی «کامیون» را در کنار مهدی هاشمی و لعیا زنگنه به روی آنتن داشت.

57452002

زهره فکور صبور این روزها مشغول بازی در سریال «بی همگان» به کارگردانی بهرنگ توفیقی بود. او یک روز قبل از فوتش تصویری از خود در کنار عوامل پشت صحنه سریال منتشر کرده است. با مرگ این بازیگر نقشش در این سریال هم ناتمام ماند.

62195958

 

آخرین پست اینستاگرامی این بازیگر نیز  ویدیویی از مصاحبه‌اش با یک برنامه تلویزیونی است. فکور صبور در این مصاحبه در پاسخ به سوال مجری که می‌پرسد اگر به بیست سال پیش بازگردد باز هم بازیگر می‌شود؟ صریح جواب منفی می‌دهد و می‌گوید ابدا این شغل را انتخاب نمی‌کرد.

زهره فکور صبور شب گذشته ـ ۱۰ اسفند ماه ـ در حالی که فقط ۲۰ روز تا روز تولد ۴۴ سالگی اش باقی مانده بود، به دیار باقی شتافت.

او در گفت وگویی که در کتاب «سنگ قبر» ـ نوشته پوریا تابان ـ منتشر شده، درباره مرگ چنین اظهار کرده بود: «دوست دارم وقتی که می‌میرم در اوج باشم، در اوج تکامل انسانی و معنوی. دوست ندارم وقتی که می‌میرم بعضی آدم‌ها از من ناراحتی به دل گرفته باشند. نوع مردن مهم نیست، فقط دلم نمی‌خواهد زیاد درد بکشم.»

پیکر این بازیگر صبح امروز ـ پنجشنبه ـ در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها