{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 12201

انتقاد دو ستاره سینما از پوشش رسانه‌ایی جنگ اوکراین: هیچ فرقی بین آوارگان سوری و اوکراینی نیست.

به گزارش هنر ام‌روز، بعد از پوشش رسانه‌ای بحران اوکراین و برخی اظهارات نژادپرستانه توسط خبرنگاران که بحران اوکراین را باارزشتر و انسانی‌تر از بحران مهاجرین سایر کشورها می‌دانستند، دو بازیگر زن سرشناس از این رویکرد انتقاد کردند.

آنجلینا جولی که قبلا با بحران افغانستان به اینستاگرام پیوسته بود، در پستی نوشت: «یک میلیون پناهنده تا الان از اوکراین گریخته اند. اما قبل از اینکه حتی یک مهاجر از مرز اوکراین عبور کند. بیشتر از 82 میلیون نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند. رکورد جدیدی از میزان پناهندگان جنگی. از جمله این افراد می‌توان به شش میلیون سوری (بزرگترین جمعیت پناهنده جهان) اشاره کرد که بیش از یک دهه است که آواره شده‌اند. بیشی ازیک میلیون روهینگایی از میانمار هم به همین وضعیت دچار شده‌اند.»
جولی اشاره کرد این 48 میلیون شامل افرادی از یمن، سومالی، افغانستان، اتیوپی و مکان‌های دیگر هستند، جولی در پایان این پست نوشته:«تمام پناهندگان و افراد آواره لیاقت دارند که برخورد برابری با آنها بشود و حقوق یکسانی داشته باشند.»

ژولی دلپی، بازیگر فرانسوی آثاری مانند «پیش از طلوع»، «پیش از غروب» هم در پستی عکسی از جنگ‌زدگان سوریه و اوکراین در کنار هم منتشر کرده و گفته: «کشورهایی مثل سوریه و یا هرکشور دیگری که زیر یوغ ستمگرانی از جمله غربی‌ها هستند را فراموش نکنید.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها