{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 12983

آنجلینا جولی در ادامه فعالیت‌هایش برای احقاق حقوق غیرنظامیان در جنگ در حساب اینستاگرام خود بریده‌هایی از کنوانسیون‌های ژنو را به اشتراک گذاشته و بخش‌های مربوط به غیرنظامیان درگیر جنگ را برجسته کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، آنجلینا جولی، بازیگر و نماینده ویژه سازمان ملل متحد در پست اینستاگرامی خود این کنوانسیون‌ها را «تلاشی برای محدود کردن صدمات جنگ و کاهش درد و رنج» توصیف کرد.

کنوانسیون‌های ژنو که در سال ۱۹۴۹ مورد توافق قرار گفتند، مجموعه‌ای از معاهدات و توافق‌های بین‌المللی هستند که استانداردهای رفتار با بیماران، مجروحان و غیرنظامیان را در زمان جنگ، تعیین می‌کنند.

جولی همچنین خلاصه‌ای از قوانین جنگی کنوانسیون‌های ژنو را به اشتراک گذاشته و نوشت، «هرگز نباید غیرنظامیان مورد هدف قرار گیرند» و «پزشکان و مددکاران باید محافظت شوند.» «چیزهایی که غیرنظامیان برای بقا به آن‌ها نیاز دارند - مانند غذا و آب - نباید نابود شده یا از آنان دریغ شود.»

به گزارش ایسنا، این بازیگر برنده اسکار همچنین نوشت: تجاوز و دیگر انواع خشونت جنسی به‌صراحت ممنوع اعلام شده است. نقض این قوانین یک جنایت جنگی است.

جولی به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل، در کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان فعالیت کرده و توجهات را به بحران‌های انسانی در سراسر جهان از جمله میانمار و یمن جلب کرده است.

او همچنین به اوکراین پرداخته و به‌طور بخصوص، بیان کرده است که کودکان «بیشترین هزینه‌ را خواهند پرداخت.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها