{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

همسر دوم آزیتا حاجیان کیست؟

همسر دوم آزیتا حاجیان کیست؟
کدخبر : 14069

در ادامه این مطلب می خواهیم در مورد محمد کریمی هراتی همسر دوم آزیتا حاجیان و بیوگرافی این بازیگر دوست داشتنی صحبت کنیم.

به گزارش هنر ام‌روز، آزیتا حاجیان ، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر ایران ، در ۲۱ دی سال ۱۳۳۶ به دنیا آمده است و اصالت او به خمینی شهر اصفهان باز میگردد.

این خانم بایگر کم‌حاشیه و به دور از تنش‌ها و هیجانات شبکه های اجتماعی، لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه هنر دارد و فعالیت هنری خود را از  سال ۱۳۵۴ با نمایش «خورشید خانم آفتاب کن» آغاز کرده است.

حاجیان از سال ۱۳۶۸ با فیلم دزد عروسک‌ها ساخته محمدرضا هنرمند اولین بار روی صفحه تلویزیون حضور پیدا کرد. او توانست در سال ۱۳۷۷ و در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای بازی بی نظیرش در فیلم  روبان قرمز  به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین‌الملل شود.

آزیتاحاجیان-3

آزیتا حاجیان در سن ۲۲ سالگی ،یعنی در سال ۱۳۵۸، زمانی که تازه تحصیلات دانشگاهی خود را به اتمام رسانده بود با همسر اولش  محمد رضا شریفی نیا  ازدواج کرد.

آنها زندگی خود را کاملاً ساده آغاز کردند. ثمره این ازدواج، که در نهایت به جدایی ختم شد، دو دختر بنام مهراوه، متولد ۱۳۶۰، و ملیکا متولد ۱۳۶۵ است. هر دو دختر این زوج در عرصه بازیگری فعالیت میکنند.

محمدرضا شریفی نیا در سال ۱۳۵۸ با آزیتا حاجیان ازدواج کرد و توسط همسرش به سمت بازیگری کشانده شد. این زوج قبل از انقلاب در گروه تئاتری زیر نظر آیت الله مطهری و مهدوی کنی که برای کارهای مذهبی تشکیل شده بود آشنا شده بودند.

kvLfar8BUDVV

همسر دوم آزیتا حاجیان ؛ محمد کریمی هراتی

حدود یک سال پس از این که آزیتا حاجیان از محمدرضا شریفی نیا طلاق گرفت با محمد کریمی هراتی ازدواج کرد.

محمد کریمی هراتی، همسر دوم آزیتا حاجیان، یک نقاش بسیار حرفه ای است و علاوه بر فعالیت در رشته طراحی داخلی در رشته معماری نیز تحصیل کرده و از یکی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده است.

آزیتا حاجیان در مورد ازدواجش با محمد کریمی هراتی گفت:

«آقای محمد کریمی هراتی در سال ۱۳۵۶ هم دانشگاهی من در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران بودند. همسر من در جوانی طراح صحنه تئاتر بودند. ایشان در یکی از نمایش های تئاتر تهران که من نقش ژاندارک را بر عهده داشتم به عنوان طراح صحنه فعالیت می کردند. همسر دوم من با یکی از دوستان من که همکلاسی من بود ازدواج کرد و من با محمد رضا شریفی نیا ازدواج کردم . دوستم با شوهرش آقای هراتی به خارج از کشور مهاجرت کردند، اما متاسفانه همسر ایشان بر اثر سرطان فوت کردند. به همین دلیل، ایشان دوباره سال ها قبل به ایران بازگشتند. استاد محمد کریمی هراتی علاوه بر اینکه رشته طراحی داخلی را در کانادا خوانده اند، فارغ التحصیل رشته معماری بوده و نقاشی ماهر هستند.»

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها