{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 15483

مجموعه‌ای از اشعار منتشر نشده و خصوصی تد هیوز سالها پس از مرگ این شاعر انگلیسی کشف شده و هفته آینده در حراجی ساتبیز به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش هنر ام‌روز، دفترچه شعری چاپ نشده از شاعر جنجالی انگلیسی که دو شریک زندگیش دست به خودکشی زدند، به زودی در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته خواهد شد.

گاردین گزارش داده است که این اشعار دیده نشده، ۶ سال پس از خودکشی سیلویا پلات، همسر اول هیوز، و مدت کوتاهی پس از آن نوشته شدند که آسیا وویل، معشوقه این شاعر، خودش و دخترشان شورا را کشت.

 

در انتهای این مجموعه شعر که به خط خود هیوز نوشته‌ شده‌ است، چهار شعر کامل وجود دارد که به گفته گابریل هیتون، کارشناس بخش کتاب ساتبیز، تشریحی صریح از وضع احساسی این شاعر انگلیسی هستند.

4699863

تد هیوز، آسیا وویل و دخترشان شورا

این چهار شعر به وضوح سوگ هیوز برای وویل و شورا را نشان می دهند؛ در یکی از این اشعار هیوز دختر ۴ ساله‌اش را خطاب قرار داده و در دیگری شریک زندگیش که به خاطر او همسر اولش را رها کرده بود.

حراج نامه‌های عاشقانه سیلویا پلات در ساتبیز | نامه‌ها، آلبوم خانوادگی و نقاشی‌های شاعر مشهور از همسرش

هیتون می‌گوید: با توجه به این که این اشعار به تازگی کشف شده‌اند احتمالا خود تد هیوز آنها را به خاطر مضامین شخصیشان، پنهان کرده بود.

دفترچه شعر هیوز که حس سوگ و فقدان این شاعر را به تصویر می‌کشد، از ۱۲ تا ۱۹ ژوئیه (۲۱-۲۸ تیر ۱۴۰۱) با ارزش تخمینی ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود.

 

این دفترچه یادداشت در کنار چند شی دیگر از کلکسیون خانوادگی هیوز توسط فریدا هیوز، فرزند تد هیوز و سیلویا پلت، در اختیار حراجی ساتبیز قرار گرفته است.

از دیگر اشیایی که از این کلکسیون به حراج گذاشته خواهند شد می‌توان به آینه و کلکسیون تمبر سیلویا پلات اشاره کرد.

منبع: ایرنا

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها