{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

مرگ یک هنرمند طراح بر اثر ابتلا به کرونا/احمد مسعودی درگذشت

مرگ یک هنرمند طراح بر اثر ابتلا به کرونا/احمد مسعودی درگذشت
کدخبر : 15761

احمد مسعودی که از او به عنوان پیشگام طراحی استاندارد در سردر سینماها یاد می‌شود هفتم مردادماه به آرامگاه ابدی خود بدرقه شد.

به گزارش هنر ام‌روز، احمد مسعودی یکی از هنرمندان قدیمی است که سابقه‌ای طولانی در طراحی پوسترهای سینمایی داشته و دو روز قبل در سکوت خبری براثر کرونا از دنیا رفته است.

رسول توکلی - بازیگر - که دوستی ۴۰ ساله‌ای با مسعودی داشته، بیان کرد: آقای مسعودی دو شب قبل در بیمارستان و در سن ۸۳ سالگی به دلیل آنکه به کرونا مبتلا شده بود و بیماری زمینه‌ای هم داشت، درگذشت و امروز جمعه هفتم مردادماه در قطعه هنرمندان (در جوار مزار باقر صحرارودی -بازیگر -) به خاک سپرده شد.

4M7YBVnGmE7b

fJpTEZJmKgWf

pagY9UsbqzMd

او درباره اینکه از این هنرمند با کارنامه پرباری که در عرصه کاری خود داشته، خبری نبوده و حتی از درگذشتش نیز خبری منتشر نشده است، گفت: متاسفانه ایشان خیلی مظلومانه از میان ما رفت و من که ۴۱ سال با ایشان زندگی کردم خوب می‌دانم که در چه زمینه‌هایی فعال بود. آقای مسعودی برای سردرهای سینما که در گذشته به شکل خاصی بود و برای جذب مشتری از شیوه‌های غیر استاندارد و غیراخلاقی استفاده می‌شد، طراحی‌های جدیدی به کار برد و می‌توان او را بنیانگذار سردرهای سینما با پوسترهای طراحی شده‌اش دانست، چرا که به جای مونتاژ تصاویر از نقاشی استفاده می‌کرد. 

YTaopmgNZfoI

توکلی با اشاره به اینکه احمد مسعودی نقاشی با گواش را نیز به راه انداخت و تصاویری از چهره‌های سیاسی مثل آیت‌الله خامنه‌ای و مصطفی چمران کشیده بود، ادامه داد: بسیاری از هنرمندان مطرح این حوزه مثل محمود زرین‌قلم از شاگردان احمد مسعودی بوده و با برخی مدیران سینمایی که صحبت می‌کردم یاداور شدم پیام‌های تسلیتی که مقامات کشوری برای درگذشت آقای (حبیب) صادقی صادر کرده‌اند در حالی بوده که خود آقای صادقی از شاگردان آقای مسعودی بود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های مسعودی فقط در این زمینه نبوده و او طراحی اولین اسکله ایرانی را که بنده در جزیره قشم رئیس اجرایی آن بودم، برعهده داشت. این طراحی (اسکله‌سازی) و اختراع آن در ۴۴ کشور صنعتی دنیا از جمله آمریکا به ثبت رسیده است تا دلیل بر آمیختگی هنر و صنعت در کار او باشد. با این حال در شرایطی که از احمد مسعودی به عنوان استاد تبلیغات یاد می‌شود خودش خیلی مظلومانه رفت و ما را تنها گذاشت. 

OjIuEPyOwT9w

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها