{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

این افراد مشهور اگر امروز زنده بودند چه ظاهری داشتند؟

این افراد مشهور اگر امروز زنده بودند چه ظاهری داشتند؟
کدخبر : 15770

دانشمندان از هوش مصنوعی پیشرفته Artificial Intelligence استفاده کرده اند تا پیری مصنوعی را واقعی تر از همیشه نشان دهند. این سیستم از یک الگوریتم هوش مصنوعی دو بخشی به نام شبکه متخاصم مولد (GAN) استفاده می کند. قسمت اول یک چهره می گیرد و چهره دیگری از همان فرد در سن مورد نظر ایجاد می کند. سایر سیستم های پیری مصنوعی از GAN ها استفاده می کنند، اما این یکی با تمرکز نه تنها بر تعیین سن مناسب، بلکه بر حفظ هویت فرد نیز متفاوت است. بر خلاف دیگر برنامه های هوش مصنوعی حتی پیشانی و ریزش مو را نیز ترسیم می کند.

به گزارش هنر ام‌روز، محققان هوش مصنوعی خود را بر روی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ تصویر از دو پایگاه داده، از جمله عکس ها و افراد مشهور در سنین مختلف آموزش داده اند. سپس یک برنامه کامپیوتری جداگانه نحوه عملکرد هوش مصنوعی را روی مجموعه‌ای از تصاویر جدید قضاوت کرد. هنگامی که هوش مصنوعی عکس افراد بیش از ۲۰ سال را پیر کرد، به طوری که برای مثال، افراد زیر ۳۰ سال قرار بود بین ۵۰ تا ۶۰ سال به نظر برسند، برنامه کامپیوتری آنها را به طور متوسط به عنوان یک فرد ۶۰ ساله یا یک ۵۲ ساله برای افراد مشهور تغییر داد.

01-72

002

گاهی ستارگانی که بیش از همه می درخشند خیلی زود می میمیرند و میلیون ها طرفدارشان را دلشکسته می کنند. هنرمندانی مانند کرت کوبین، امی واینهاوس یا حتی ملکه قلب مردم، لیدی دایانا، ممکن است دیگر زنده نباشند، اما میراثی که از خود به جا گذاشته اند، خاطرات آنها را زنده نگه می دارد. با استفاده از هوش مصنوعی، می توان نشان داد که بزرگترین ستاره هایی که خیلی زود ما را ترک کردند، اگر بودند، امروز چه شکلی می شدند. هنرمندی با تمرکز بر چهره افراد مشهور که در جوانی فوت کرده اند، سعی کرده است چهره ی آنها را در صورت زنده ماندن در زمان معاصر ترسیم کند.

03-68

04-68

05-59

06-50

07-26

08-12

09-11

10-14

12-13

13-5

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها