{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

رضا کیانیان:

کدخبر : 5003

رضا کیانیان ضمن تبریک روز خبرنگار، خواستار بازگشایی انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران شد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، رضا کیانیان، بازیگر پیشکسوت سینما به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار، متنی را منتشر کرد و از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حمایت کرد.

کیانیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روز خبرنگار مبارک. روز خبرنگاران بی خانه! چندین و چند سال است انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران را پلمپ کرده‌اند! به حکم قاضی مرتضوی! قاضی ای که دشمنی اش با هر گونه آزادی مدنی آشکار بود. قاضی ای که چندین خبرنگار را به زندان انداخت و روزنامه ها و نشریات زیادی را توقیف و از انتشارشان جلوگیری کرد و سپس به جان سینما افتاد . با احضار سینماگران و بالاخره با تشکیل پرونده برای هیئت مدیره خانه سینما به جرم برگزاری مجلس مختلط! یعنی جشن خانه سینما!! در صدد پلمب کردن خانه سینما بود که توسط دوستانش موفق هم شد. ولی با اعتراضات اهالی سینما ،در دوران روحانی گشوده شد. قاضی ای که بالاخره “پس از تعلیق از تمام سمت‌های حکومتی، ۴ پرونده علیه وی تشکیل شد که اولی در خصوص عملکرد خلاف قانونش در برخورد با معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، که باعث شد وی با اتهام معاونت در قتل هم روبرو شود هر چند النهایه در آذر ۱۳۹۶ به دو سال حبس محکوم شد”. ( نقل از ویکی پدیا)

و هنوز خبرنگاران و روزنامه نگاران که یک صنف به شدت در معرض خطر هستند. و بار ها به راحتی از کار بی کار و براشان پرونده سازی شده ، انجمن صنفی شان می تواند حافظ منافع و حقوقشان باشد. بسته ماندن این انجمن صنفی فقط بی پناهی خبرنگاران را گسترده تر می کند. امیدوارم مسئولین جدید این حکم را نقض کنند و انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران گشایش یابد.

333

 
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها