{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5063

«وقتی زنان برای دستمزد منصفانه خودشان مبارزه می‌کنند «بی‌ملاحظه» نیستند»

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از سینمادیلی، گابریل کارتریس(رئیس اتحادیه بازیگران سینما و تلویزیون آمریکا) با انتشار بیانیه‌ای از شکایت «اسکارلت جوهانسن» از استودیوی دیزنی به دلیل نقض قرارداد فیلم «بیوه سیاه» (Black Widow) حمایت کرد و به تندی از کمپانی دیزنی انتقاد کرد.

جوهانسن هفته گذشته ادعا کرده بود که با انتشار فیلم «بیوه سیاه» از دیزنی+ همزمان با اکران در سالن‌های سینما، قراردادش نقض شده و دستمزدش کاهش پیدا کرده است. دیزنی ولی شکایت جوهانسون را فاقد ارزش و نادیده گرفتن بی‌احساس‌وار تأثیرات پاندمی وحشتناک و طولانی کووید-۱۹ دانست

حالا کاتریس در واکنش به دیزنی نوشته:« دیزنی باید از خودش خجالت بکشد که به تاکتیک‌های نخ‌نمای زورگویانه و جنسیتی پناه می‌برد. بازیگر باید پاداش کارش را طبق قراردادش دریافت کند. اسکارلت جوهانسن بر روی این نقطه حساس دست گذاشته که کمپانی‌ها با تغییر مدل‌های پخش سعی دارند دستمزدها را به شکل ناشایستی تغییر دهند و بازیگران را نادیده بگیرند.

دیزنی و دیگر کمپانی‌های تولیدکننده محتوا در وضعیت بدی به سر نمی‌برند و قطعاً می‌توانند دستمزد بازیگرانی که هنر آن‌ها سبب به وجود آمدن سود شده را پرداخت کنند. علاوه بر این، ما عمیقاً نگران لحن انتقاد دیزنی از خانم جوهانسن هستیم. زنان وقتی برای دستمزد منصفانه خودشان مبارزه می‌کنند «بی‌ملاحظه» نیستند – آن‌ها رهبران و قهرمانان برقراری عدالت اقتصادی‌اند. دهه‌هاست که زنان قربانی بی‌عدالتی دستمزد بوده‌اند و امروز هدف اظهاراتی مانند بیانیه دیزنی قرار می‌گیرند. این نوع حمات جایی در جامعه ندارد و اتحادیه ما از همه اعضا در مقابل هر گونه تبعیض پشتیبانی می‌کند.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها