{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران در بیانیه‌ای مطرح کرد؛

کدخبر : 5185

انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران با صدور بیانیه‌ای خواستار همراهی حاکمیت و مردم ایران با شرایط مردم افغانستان شد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن رخدادهای امروز افغانستان و سکوت جهانی، خواستار همراهی حاکمیت و مردم ایران با مردم افغانستان شد.

متن بیانیه‌ انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران به شرح زیر است:

«زنان و کودکان اولین قربانیان جنگ هستند. آن‌چه در افغانستان می‌گذرد، فاجعه‌ای اخلاقی است. آنانی که با طالبان معامله کرده‌اند و مردم افغانستان را به مسلخ این زشتکاران بداندیش فرستاده‌اند، انگار حافظه‌ای برای یادآوری نداشتند که طالبان ثابت کرده‌ به هیچ اصول اخلاقی و عهدی پای‌بند نیست.

ما فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران نگرانیم. نگران از آن‌چه که قرار است بر سر مردم افغانستان بیاید. گفته‌اند برای سیاستمداران مردم یا وسیله هستند یا دشمن، دولت‌ها می‌آیند و می‌روند و این مردم هستند که زندگی نمی‌کنند، کشته می‌شوند.

درخواست می‌کنیم و انتظار داریم: مرزها را به روی هنرمندان، نویسندگان، روشنفکران و هر افغان‌ای که نمی‌تواند تحت حاکمیت طالبان زندگی کند باز کنید، مرزها را به روی زنان و دختران و کودکان افغان باز کنید، کمک کنید کشته نشوند، کمک کنید منتقل بشوند به کشورهایی که اعلام کرده‌اند پذیرای پناه‌جویان هستند.

مردم ما زیر بار خشکسالی، گرانی و بیماری کرونا در حال تباه شدن هستند اما آغوش‌شان برای مردمی که سرزمین مادری‌شان را از دست داده‌اند، باز است.

با چشمی گریان و قلبی اندوهگین، نگران زنان و کودکان و نخبگان افغان و هر آن‌کس از این ملت که می‌خواهد دور از اندیشه‌ طالب زندگی کند هستیم. کمک کنید قتل‌عام نشوند، به بردگی بُرده نشوند.

کانون فیلمنامه‌‌نویسان سینمای ایران.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها