{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5403

بهمن فرمان آرا عواید حاصل از وبینار چهار روزه «فیلم ساختن» را به کودکان محک اهدا کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، ۱۶مرداد ماه وبیناری چهار روزه با عنوان «فیلم ساختن» به استادی بهمن فرمان‌آرا کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده و بازیگر ایرانی با میزبانی باشگاه آموزش‌های الکترونیک کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد و فرمان‌آرا عواید حاصل از این وبینار آموزشی را به کودکان محک اهدا کرد.

امیر روشن‌بخش معاون ارتباطات و امور مشارکت‌هاى کمیسیون ملی یونسکو در ایران در این‌باره گفت: به پیشنهاد استاد فرمان‌آرا عواید حاصل از این وبینار آموزشی به کودکان محک اختصاص یافت. این اقدام که در سی سالگی محک رخ داد، قطعا زمینه همکاری یونسکو با محک را در برنامه‌های آتی فراهم می‌کند.

او درباره رابطه یونسکو به عنوان سازمانی بین‌المللی و فرامرزی با موسسات مردم‌نهادی چون محک بیان کرد: از منظر یونسکو سازمان‌های مردم‌نهاد جایگاه رفیعی دارند و این سازمان اکثر پروژه‌های مشارکتی خود را در سطح جوامع به سازمان‌های مردم‌نهادی که در آن کشور جایگاه ویژه‌ای داشته باشند، می‌سپارد؛ محک یکی از این موسسات است.

روشن‌‌بخش افزود: محک به عنوان سازمانی مردم‌نهاد که بار بزرگی از دوش جامعه در زمینه بیماری کودکان برداشته، یکی از سازمان‌هایی است که کمیسیون ملی یونسکو تمایل دارد که فعالیت‌هایش را در راستای اهداف آن گسترش دهد. یونسکو آماده پیش بردن هر برنامه مشترکی است که در چارچوب تعاریف و وظایف هر ۲ سازمان بگنجد. یونسکو تاکید دارد که بخشی از مسیر توسعه توسط سازمان‌های مردم‌نهاد هموار و حفظ می‌شود.

او در پایان سخنان خود درباره فعالیت یونسکو عنوان کرد: سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) حدود هفتاد و پنج سال پیش بعد از پایان جنگ جهانی دوم با هدف پاک کردن چهره جنگ از اذهان مردمان جهان تشکیل شد. یونسکو سازمانی است متشکل از کشورهاى عضو و از مسیر کمیسیون‌های ملی اداره می‌شود که در حال حاضر ۱۹۶ کمیسیون ملی، اعضای تشکیل‌دهنده این سازمان هستند. زمینه‌های فعالیت یونسکو بسیار گسترده است و جوانب بسیاری از زندگی مردم جهان را در بر می‌گیرد. فعالیت‌های حوزه فرهنگ و علم و آموزش، همگی کمک می‌کنند که افراد نگاهی صلح‌آمیز به زندگی داشته باشند. در عرصه فرهنگ و هنر یونسکو پیشگام است و از این مسیر به توسعه جوامع و ارتقاى جایگاه سبک زندگى آنان یارى مى‌رساند. در حوزه آموزش مبارزه با بی‌سوادی در دنیا جزو چارچوب‌های اصلی فعالیت یونسکو بوده است و در حوزه تاریخی، یونسکو می‌کوشد تا با ثبت آثار تاریخی و جهانی به حفظ این آثار و کمک کند.

وبینار بهمن فرمان‌آرا یکی از دوره‌های آنلاین آموزشی بود که در قالب پلتفرم یونیتک برگزار شد. در این دوره به بررسی فیلمنامه، فرازها و فرودها، تدوین و شکوفایی فیلم، دوربین و زاویه دید و همچنین کارگردانی و انتقال حس پرداخته شد.

در این وبینار بخش‌هایی از بعضی از آثار این فیلمساز همچون «شازده احتجاب»، «سایه‌های بلند باد» و… به نمایش درآمد و این فیلمساز و تهیه‌کننده، تجربیات سالیان طولانی فعالیت خود را در اختیار هنرجویان قرار داد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها