{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5540

دانیل کریگ به تازگی فلسفه خود در مورد ارث را مطرح کرده و گفته است که خیال ندارد بخش زیادی از ثروتش را پس از مرگ برای فرزندانش باقی بگذارد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، اگر چه دانیل کریگ دستمزدهای هشت رقمی در هالیوود دریافت می کند، از جمله دستمزد ۲۵ میلیون دلاری برای تکرار نقش جیمز باند در فیلم مورد انتظار No Time To Die و همچنین دستمزد ۱۰۰ میلیون دلاری در دنباله Knives Out، اما این بازیگر ۵۳ ساله برنامه ای برای انتقال دادن ثروت خود به فرزندانش ندارد.

دانیل کریگ به تازگی فلسفه خود در مورد ارث را مطرح کرده و گفته است که خیال ندارد بخش زیادی از ثروتش را پس از مرگ برای فرزندانش باقی بگذارد. بازیگر نقش جیمز باند در مصاحبه ای در این باره گفته است: « آیا یک مثل قدیمی وجود ندارد که می گوید اگر ثروتمند بمیری شکست خورده ای؟ فکر می کنم اندرو کارنگی ثروتی را بخشید که به پول امروز ۱۱ میلیارد دلار می شد که نشان می دهد وی تا چه اندازه ثروتمند بوده است زیرا شرط می بندم او بخشی از این پول را نیز برای خود نگه داشته بود».

BfIgq7jcJUCD

به گزارش روزیاتو، کریگ می گوید که به جای گذاشتن مقادیر زیادی از ثروت برای بازماندگان را «ناخوشایند» می داند. او دو فرزند دارد، یک دختر ۲۹ ساله و یک دختر ۲ ساله. همسرش راشل ویز نیز از ازدواج قبلی خود یک پسر نوجوان دارد. کریگ در ادامه گفته است: «فلسفه من خلاص شدن از آن یا بخشیدن آن پیش از مردن است». اما کریگ اولین کسی نیست که به صورت علنی اعلام می کند بخش زیادی از ثروتش را برای فرزندانش به جای نمی گذارد. وارن بافت سرمایه گذار مشهور که ثروتش به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد نیز اخیراً اعلام کرده که از دیرباز بر این باور بوده که ثروت غیرقابل تصورش بهتر است صرف امور بشردوستانه شود تا اینکه وارد پورتفوی سرمایه گذاری فرزندانش شود.

او در نامه ای به سهامداران نوشته است: «بعد از تعمق بسیار در خانواده های بسیار ثروتمند، این توصیه من است: آنقدر برای فرزندانتان بگذارید که بتواند هر کاری خواستند انجام دهند اما نه آنقدر که دیگر هیچ کاری نکنند». وی در ادامه این نامه افزوده است که فرزندان ارشد او «تلاش های بشردوستانه ای را دنبال می کنند که شامل پول و زمان می شود».

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها