{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

محمدمهدی اسماعیلی:

کدخبر : 6039

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در آیین گرامیداشت علی اکبر رنجبر کرمانی ضمن تسلیت درگذشت علی اکبر رنجبر کرمانی گفت: فقدان آقای علی اکبر رنجبر کرمانی این عالم مجاهد و نویسنده، ویراستار و مترجم ضربه سختی به این حوزه است و ایشان شخصیت برجسته انقلابی در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی بود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایلنا، محمدمهدی اسماعیلی با بیان این مطلب افزود حضورم در این آیین بیشتر برای ادای احترام به این شخصیت بزرگ و تاریخ نگار برجسته است. 

وی ادامه داد: در دو سال اخیر شخصیت‌های برجسته را در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی از دست داده‌ایم که از آن جمله می‌توان به مرحوم خسروشاهی، حجت‌الاسلام حسینیان، مرحوم نیکبخت از پژوهشگران برجسته تاریخ معاصر و همچنین مرحوم رجایی راوی مقاومت جریان انقلابی در منطقه و از پژوهشگران برجسته و برادران افغان اشاره کرد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی به رغم همه زحمات دوستان و همکاران در مرکز اسناد انقلاب اسلامی نیازمند حمایت و توجه بیشتری است و کارهای متنوعی در این حوزه انجام می‌شود که در معرض نقد و بررسی قرار می‌گیرد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مطالعات پژوهشی و آثار برجسته و قابل استفاده‌ای وجود دارد که در همه آن‌ها مرحوم علی اکبر رنجبر کرمانی نقشه برجسته‌ای داشتند و باید این اقدامات و فعالیت‌های متنوع گسترش یابد. 

با واکسیناسیون هنرمندان به دنبال عادی‌سازی فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این آیین درباره روند واکسیناسیون هنرمندان گفت: این کار آغاز شده و من از روند واکسیناسیون اهالی هنر بازدید داشتم، با اقدامات و هماهنگی‌های به عمل آمده این روند بدون هیچ محدودیت سنی این اقدام در حال انجام است. 

اسماعیلی در ادامه افزود: هنرمندانی که به صورت رسمی عضو صندوق هنر هستند و دارای هنر کارت هستند تحت خدمات این صندوق قرار دارند و کسانی هم که خارج از این صورت رسمی هستند اگر نیاز به مساعدت داشته باشند آن را بررسی می‌کنیم. بنابراین ما با واکسیناسیون هنرمندان به دنبال عادی‌سازی انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستیم تا به زودی شاهد عادی شدن تدریجی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کشور باشیم. 

وی درباره بسته‌های حمایتی هنرمندان ادامه داد: یک بار در گذشته بسته حمایتی برای هنرمندان داشته‌ایم و در حال حاضر نیز برای دارندگان هنرکارت و بسته حمایتی جدیدی در نظر داریم که آن را به دولت تقدیم کردیم تا در ستاد کرونا بررسی و اجرا شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها