{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

مهدی فخیم‌زاده:

کدخبر : 6250

بازیگر و کارگردان سینما می‌گوید این روزها مشغول نگارش سریالی با مضمون پلیسی است و به دنبال ساخت آن است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، مهدی فخیم زاده که این روزها در سریالی با عنوان «اپیدمی» با موضوع کرونا به ایفای نقش می پردازد، از دشواری های کار در شرایط کرونا سخن می گوید و یادآور می شود: من در هر شرایطی کار کردم؛ از کارهای دشوار در بمباران تهران در سال ۶۰ گرفته تا کارهای تاریخی و هلی کوپتربازی «خواب و بیدار» و غیره، اما شرایط کرونایی تجربه ای است که هیچگاه تا به حال نداشتم و با همه اینها فرق می کند.

ساخت سریالی درباره ی «حضرت ابراهیم(ع)» هم از سوی صداوسیما به تازگی به این کارگردان پیشنهاد شده که فخیم زاده عنوان کرد، این پیشنهاد را نپذیرفته و این روزها مشغول نگارش سریالی با مضمون پلیسی است و به دنبال ساخت آن است.

مهدی فخیم زاده در گفت و گویی با ایسنا درباره ی فعالیت در روزهای دشوار کرونایی تاکید کرد: شرایط حال کرونایی تجربه ای است که هیچ گاه تا به حال نداشتم. من در بمباران تهران در سال ۶۰ کار کردم آن موقع کارگردان هم بودم، تهیه کننده هم بودم. فیلمی مثل «فرار» را کار کردیم اما این شرایط نبود. آژیر می کشیدند، یک گوشه فرار می کردیم و پناه می گرفتیم. بعد که بند می آمد ادامه کارمان را انجام می دادیم ولی حالا ترس پنهان و آشکار در همه ما به وجود آمده است. خودم که کاری شروع نکردم. کارهایی هم پیشنهاد شد، اما نپذیرفتم و مطرح کردم که چگونه در این شرایط کار کنم. چندین کار هم برای بازی پیشنهاد شد که در نهایت «اپیدمی» را پسندیدم. می خواستم نپذیرم اما دیدم که همه عوامل جوان هستند و از تیمشان خوشم آمد و کار را پذیرفتم.  

وی افزود: از صبح که می رویم، مدام مراقبیم که کسی به ما دست نزند و ما هم به کسی دست نزنیم. البته من واکسن زدم و ارشاد این موقعیت را فراهم کرده اما خیلی از عوامل نزده اند. ضمن اینکه هیچ تضمینی نیست. از مرگ نمی ترسم، بیشتر از این دربه دری بیمارستان ها می ترسم.  


مهدی فخیم زاده در نمایی از سریال «اپیدمی»

شبکه های اجتماعی اخبار عجیب غریبی را به گوش مرم می رسانند

فخیم زاده در همین زمینه درباره اخباری با موضوع واکسن در شبکه های اجتماعی مطرح می شود، اظهار کرد: این شبکه های اجتماعی علاوه بر حُسن هایی که دارد، ویژگی های دیگری هم دارد. اخبار عجیب غریبی را به گوش مردم می رساند که معمولا هم اخبار درستی دارد ولی گاهی هم اینگونه نیست. به نظرم اخباری که درباره واکسن از این شبکه ها منتشر می شود، اخباری است که در آن تلاش می کنند افراد را از واکسن زدن منصرف کنند

ما ایرانی ها عادت های عجیب و غریبی داریم

این بازیگر سپس چنین ادامه می دهد: به نظرم تنها راه این است که در اولین فرصت واکسن بزنیم و بعد به زندگی مان ادامه دهیم؛ البته نه اینکه همگی سفر برویم. متاسفانه جاده ها روزهای تعطیل پر از مسافر است.آن سال های بمباران هم همینطور بود تا آژیر می کشیدند و یک روز بعد بمباران می شد، همه مسافرت می رفتند. شمال جا نبود و یا زمانی که صدای آژیر می آمد مردم به جای اینکه زیرزمین پناه بگیرند، پشت بام می رفتند تا ببینند کجا بمباران می شود. خانه ما جایی بود که زمانی که آژیر قرمز کشیده می شد، صدای پاها را می شنیدم که همه روی پشت بام می دویدند تا ببینند این بار کجا منفجر می شود. ما ایرانی ها عادت های عجیب و غریبی داریم. حالا هم تا اعلام می شود به دلیل کرونا همه جا تعطیل است، جاده های هراز و رشت پر از جمعیت می شود! ولی به نظرم باید مراعات کرد تا بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم.

همچنان به ورزش ادامه می دهم

این کارگردان یادآور شد: این روزها اغلب در خانه در قرنطینه هستم و حتما پروتکل ها را رعایت می کنم، هم مطالعه می کنم، هم می نویسم و هم ورزش می کنم. از زمانی که باشگاه ها را تعطیل کردند، دوستانم مطرح می کردند با این وضعیت بدنشان افت کرده اما من همچنان به ورزش ادامه می دهم. اتاقم را خالی کرده ام یکسری وسایل ورزشی گذاشته ام از جمله تردمیل و دمبل و ... و ورزش را ادامه می دهم.

تلویزیون بودجه تولید سریال‌ تاریخی مذهبی را ندارد - ایسنا

خوشبختانه «مختارنامه» جای «ولایت عشق» را گرفته است!

فخیم زاده در ادامه در پاسخ به اینکه آیا قصد ساخت سریال ندارد؟ اظهار کرد: سازمان صداوسیما ساخت یک سریال تاریخی درباره «حضرت ابراهیم(ع)»  را پیشنهاد داد اما من نپذیرفتم و گفتم که کار تاریخی نمی سازم اما در حال نگارش یک کار جنایی، پلیسی و اکشن هستم که اگر آماده شود، سریال خواهد شد.

او در واکنش به بازپخش چندین باره سریال «مختارنامه» در تلویزیون، نیز اظهار کرد: کارهای تاریخی اسلامی با توجه به مناسبت های زیادی که وجود دارد پخش و بازپخش می شوند. یادم است انقدر «ولایت عشق» را پخش کرده بودند که می گفتم مردم ممکن است به ما بد و بیراه بگویند! امام رضا (ع) را همه دوست دارند، ولی پخش مداوم سریال آن خوب نیست. خوشبختانه چندسالی است مختار جای آن را گرفته است. مثل مناسبت عید می ماند، مراسم مذهبی که می شود، آن را پخش می کنند.  

در کارهای پلیسی ام، پلیس بیشتر سانسور می کرد

فخیم زاده در پایان با بیان اینکه ضوابط تلویزیون کاملا مشخص است، یادآور شد: این موضوع در تلویزیون کاملا مشخص است. کارهای اواخر من در تلویزیون تقریبا هیچکدام سانسور نمی شد، به نوعی که در کارهای پلیسی ام، پلیس بیشتر سانسور می کرد، نه تلویزیون. در واقع ما زبان سانسور تلویزیون را یاد گرفتیم. اما آنچه در سینما پخش می شود، هیچکدام در تلویزیون قابل پخش نیست. در حال حاضر شبکه نمایش خانگی تحت نظارت ساترا رفته، جایی که در آن می خواهند ضوابط تلویزیون را پیاده کنند و این مشکل است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها