{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 7270

انتقاد کیهان از هنرمندان و برخی تهیه کنندگان آگهی های تبلیغاتی را بخوانید!

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، رسول شمالی ورزنده در کیهان ذیل تیتر هنرپیشه‌هایی که آگهی پیشه می شوند نوشت: یکی‌، دو سالی هست که برخی از بازیگران و هنرمندان سینما و تلویزیون ترجیح داده‌اند که بخت خود را در هنرنمایی در تبلیغات بازرگانی و آگهی‌های تلویزیونی و سینمایی آزمایش کنند و با ظاهر شدن در فیلم‌های تبلیغاتی متعلق به شرکت‌ها، موسسات و نمایندگی‌های برندهای مختلف و همچنین تبلیغ کالاهای داخلی و خارجی به یک مانکن و برند آن شرکت تبدیل شده‌اند که جای تامل و تاسف دارد!

هنرمندان سینما و تلویزیون برای مردم ما بسیار باارزش و محترم هستند و این حس ارزشی و اعتماد به یک هنرمند از نقش‌های تاثیر‌گذاری است که مخاطب با آنها انس گرفته و به نوعی برای خود از آن کاراکتر شخصیت‌سازی کرده است‌، حال به یک‌باره هنرمند محبوب و مورد علاقه مردم علی‌رغم میل باطنی آنها در یک‌سری آگهی جلف بازرگانی ظاهر می‌شود و در واقع آن اصالت و ارزش خود را نزد مردم و مخاطب پایمال می‌کند!

کیهان می افزاید: هرچند که شرایط و فضای امروز دنیا به‌واسطه برخی از ناملایمات و بلاهای پیش‌بینی نشده مثل شیوع غافلگیرکننده بیماری کرونا همه دنیا را درگیر کرده و به تبع از آن کارهای سینما و تولید فیلم با مشکلاتی روبه‌رو شده و کسب درآمد هنرمندان سینما و تلویزیون با مشکل مواجهه هست، اما اینها نباید دلیلی برای یک هنرمند باشد که به‌خاطر کسب درآمد بهتر و بیشتر آن ارزش و اصالت هنری‌اش را زیر پا بگذارد و جذب فیلم‌های تبلیغاتی و بازرگانی شود که همین موضوع می‌تواند از ارزش هایش نزد مخاطب و مردمی که او را دوست دارند کم کند.
در این راستا برخی از تهیه‌کنندگان این آگهی‌های تبلیغاتی با استفاده از چهره‌های سینمایی و تلویزیونی اهداف دیگری را دنبال می‌کنند؛ آنها برای اینکه نوع کالا و برند تجاری‌شان بازار گسترده‌ای را بدست بیاورد به سراغ سلبریتی‌ها می‌روند‌، حتی دنبال هنرمندانی می‌روند که اهل اجرای نقش در آگهی‌های بازرگانی نیستند و در واقع با تطمیع مالی بیشتر، آنها را فریب می‌دهند.
به هرحال برخی از این هنرمندان در نقش‌هایی بازی کرده‌اند که برای مردم ما شاخص بودند و هرگز پذیرفتنی نیست که این هنرمند در یک کاراکتر تبلیغاتی ظاهر شود.
به همین دلیل هم می‌بایست ضوابطی تعیین شود تا به نوعی از حضور هنرمندان مطرح در آگهی‌های تبلیغاتی و بازرگانی ممانعت شود، در واقع این حرکت و ممانعت از حضورشان در آگهی‌های تجاری می‌تواند به نفع سلبریتی‌ها و هنرمندان باشد و می‌تواند از تخریب چهره‌شان جلوگیری کند تا همچنان برای مردم محبوب بمانند. نماد یک کالا شدن در فیلم‌های تبلیغاتی و آگهی‌های بازرگانی شخصیت هنرمند را بسیار مخدوش می‌کند، بنابراین بایستی دلسوزانه و متعهدانه با این معضل برخورد کرد.
مدیران و مسئولانی که در خصوص آگهی‌های بازرگانی در سینما، تلویزیون و فضای مجازی تصمیم‌گیرنده هستند یادشان باشد که یک هنرمند یک‌شبه ساخته نمی‌شود بلکه سال‌ها ممارست را پشت سر گذاشته است و تلاش‌های فراوانی می‌شود تا یک هنرمند به جامعه تحویل داده شود، بنابراین بهره‌گیری از هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون می‌تواند لطمات فراوانی به داشته‌های فرهنگی و هنری ما بزند و از طرفی هم چهره‌های معروف تلویزیون و سینما هم تخریب می‌شوند.
امیدواریم هنرمندان ما با آگاهی از این موضوع و شناخت واقعیت‌ها در حفظ ارزش‌ها و سرمایه‌های هنری‌شان که براحتی بدست نیامده بکوشند و به خود بیایند و فریب شرکت‌های تبلیغاتی را نخورند که در نهایت خودشان دچار مشکل خواهند شد و نزد مردم بی‌ارزش خواهند شد!

کیهان در پایان پیشنهاد می کند آگهی پیشه شدن برای کسانی که جزو چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون نیستند و این شغل، آغاز راه کسب و کار آنها بشمار می‌رود خوب هست و مردم هم به نوعی آنها را در آگهی‌های تجاری و فیلم‌های تبلیغاتی بازرگانی بهتر می‌پذیرند، که لازم هست تهیه‌کنندگان فیلم‌های تبلیغاتی بدنبال اینگونه افراد بروند نه برای صید سلبریتی‌ها و هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون تور پهن کنند

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها