{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 8973

سروش صحت بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان در صفحه خود با اشاره به خشکی زاینده‌رود با مردم اصفهان ابراز همدردی کرد و نوشت: «جلال را آوردم اصفهان. با هم کنار زاینده‌رود قدم زدیم. به جلال گفتم تمام بچگی من کنار این رود گذشت. جلال پرسید «کدام رود؟» راست می‌گفت، رودی در کار نبود.

به گزارش هنر ام‌روز، بیشتر هنرمندان با انتشار عکس‌هایی در استوری و صفحات خود با کشاورزان و مردم استان اصفهان همدردی کرده‌اند. 
از سوی دیگر برخی از هنرمندان نیز از باز شدن درهای سینما و اکران فیلم‌ها ابراز خشنودی کرده‌‌اند و نیز برخی هم از اکران موفق فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های جهانی نوشته اند. ناشرها هم از انتشار آخرین کتاب‌ها در بازار نشر خبر داده‌اند.

وقتی رودخانه بود
سروش صحت بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان در صفحه خود با اشاره به خشکی زاینده‌رود با مردم اصفهان ابراز همدردی کرد و نوشت: «جلال را آوردم اصفهان. با هم کنار زاینده‌رود قدم زدیم. به جلال گفتم تمام بچگی من کنار این رود گذشت. جلال پرسید «کدام رود؟» راست می‌گفت، رودی در کار نبود. زاینده‌رود کویری خشک شده بود. رودخانه وقتی بود، زندگی بود ولی حالا زمین خشک دهان باز کرده بود و نعره می‌کشید. ترسیدم. این دهان باز داشت گذشته و خاطرات ما را می‌خورد. قرار بود با جلال از پل فلزی شروع کنیم، بعد برویم سی‌وسه پل و بیندازیم پایین تا به پل چوبی و پل خواجو برسیم اما هیچ‌کدام دل و دماغ نداشتیم. پلی که آبی زیرش نباشد که پل نیست، اصفهانی که زاینده‌رود نداشته باشد که اصفهان نیست. به جلال گفتم «این بار قبول نیست. یکبار دیگر وقتی اصفهان، اصفهان همیشه شد بیاییم.» برگشتن توی ماشین تاج می‌خواند به اصفهان رو که تا بنگری بهشت ثانی و من گریه‌ام گرفته بود.»

چهره‌ها
آتیلا پسیانی هم در صفحه خود خبر از اکران آنلاین فیلم «سیاه‌باز» با محدودیت سنی 18+ در فیلیمو و نماوا داده است. سیاه باز فیلمی ایرانی به کارگردانی حمید همتی و تهیه‌کنندگی علی قائم‌مقامی، محصول سال ۱۳۹۹ است. این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت. 

سعید روستایی کارگردان و فیلمنامه‌نویس در استوری خود از تکمیل مراحل فنی فیلم کوتاه کادو به نویسندگی و کارگردانی فرهاد شنتیایی خبر داده است که قرار است برای پخش به هانوفر آلمان برود.«کادو» از ۲۲ تا ۲۸ نوامبر در بخش «Dark, strange and very bitter» شانزدهمین دوره فستیوال فیلم «UAC» هانوفر به نمایش در‌می‌آید. این جشنواره در دو بخش داخلی و بین‌المللی هرساله در هانوفر آلمان برگزار می‌شود. ‎شیرین سلیمی، سیاوش پایاب، پریناز میرزایی، رضا فیض‌بخش، امیرعلی شیرآبادی و پونه سلیمانی و آرین و آدرین شنتیایی بازیگران فیلم کوتاه «کادو» به نویسندگی و کارگردانی فرهاد شنتیایی هستند.

نیکی کریمی بازیگر و کارگردان که اخیراً فیلم آتابای او مورد توجه قرار گرفته است با انتشار ویدیویی از اکران خصوصی این فیلم ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی سینماها از حضور پرشور همکاران و اهالی رسانه در اکران این فیلم تشکر کرده است.

محمدرضا یوسفی نویسنده و پژوهشگر با همت شورای کتاب کودک کارگاه داستان‌نویسی بر‌اساس ادبیات کهن و فولکلور - ساده‌نویسی برگزاری می‌کند. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به صفحه شورای کتاب کودک مراجعه کنند. 

تازه‌های نشر
نشر چشمه با انتشار تصویر جلد کتاب مرجان شیرمحمدی، نویسنده و بازیگر ایرانی، با نام «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» در بازار نشر خبر داد. مرجان شیرمحمدی در ادبیات داستانی ایران چند کار منتشر کرده است. او کار خود را با دو کتاب بعد از آن شب ۱۳۸۰و سپس یک جای امن ۱۳۸۴آغاز کرد.
 کتاب شیرمحمدی با تکیه بر گسست‌های عاطفی‌ای نوشته شده که انگار سال‌ها خود را پنهان کرده‌اند و ناگهان با نیشتری سر باز کرده‌اند و تبدیل می‌شوند به حفره‌هایی تاریک و عمیق. مرجان شیرمحمدی رمان موفق خانه لهستانی‌ها را هم در کارنامه خود دارد.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها