{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بازیگران «نون. خ» چگونه به «راز بقا» رسیدند؟

بازیگران «نون. خ» چگونه به «راز بقا» رسیدند؟
کدخبر : 13548

تهیه کننده سریال «راز بقا» به کارگردانی سعید آقاخانی که این روزها از شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود،از چگونگی ساخت سریال «راز بقا»، ریسک حضور بازیگران «نون.خ» در این سریال گفت و همچنین از پخش سریال عروسکی مرضیه برومند با عنوان «شهرک مسکونی کلیله و دمنه» در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش هنر ام‌روز، سیدمصطفی احمدی - تهیه کننده سریال «راز بقا» در گفت‌وگویی با ایسنا درباره همکاری‌اش با سعید آقاخانی و ساخت این سریال گفت: ایده ساخت این سریال اواخر سال ۹۹ و در اوج کرونا بود که مطرح شد. امیر وفایی که پیش از این ۴چهار سال در «دورهمی» می‌نوشت و همزمان سریال «نون. خ» را هم با آقای آقاخانی کار می‌کرد باعث آشنایی من و آقای آقاخانی شد و ما قراری با همدیگر گذاشتیم و قرار شد یک کار کمدی با یکدیگر انجام دهیم. آن موقع نه فیلمنامه‌ای داشتیم، نه قصه‌ای داشتیم، فقط توافق کردیم یک کار کمدی بسازیم که نهایتا به «راز بقا» منجر شد.

این تهیه کننده درباره خروجی و حساسیت‌هایی که برای نگارش آن در بدو پیش تولید وجود داشت، با بیان اینکه فیلمنامه چندین بار بازنویسی شد، گفت: ابتدا فیلم نامه «راز بقا» را دوبار در ۵ قسمت و ۶ قسمت نوشتیم اما آقای وفایی و سعید آقاخانی به وجه مشترکی نمی‌رسیدند و کار راضی‌شان نمی‌کرد اما بالاخره پس از سه بار بازنویسی به «راز بقا» رسیدیم.

احمدی درباره انتخاب بازیگران «راز بقا» گفت: در این اوضاع بی‌بازیگری، انتخاب بازیگر سخت بود اما سعید آقاخانی به هر بازیگری که پیشنهاد می‌داد قبول می‌کردند و قصه را که می‌خواندند بیشتر ترغیب می‌شدند واستقبال می‌کردند. پروسه تولید چهار و نیم  ماه به طول انجامید .

این تهیه کننده که پیش از این طنز سیاسی «هیولا» را با مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی تجربه کرده است، درباره حساسیت‌های ساخت کمدی و طنز نیز اظهار کرد: زمانی که کار «هیولا» را چند سال پیش تولید کردیم، آن زمان بازار رقابت و بازار نمایش آنلاین داغ نشده بود اما برای پخش «راز بقا» استرس داشتیم تا قسمت دو پخش شد و در ادامه بازخوردهای خوبی از مخاطبان گرفتیم. «هیولا» در زمان خودش بهترین کار کمدی بود، «راز بقا» نیز همینطور.

احمدی درباره تفاوت ساخت کار کمدی در تلویزیون و نمایش خانگی نیز اظهار کرد: هر مدیوم برای همکاری فضای خوبی است، واقعا نه در تلویزیون و نه در فضای نمایش خانگی تحت فشار نبودم و فضای خوبی را تاکنون در دو مدیوم تجربه کرده‌ام. البته باید گفت که هر کسی بخواهد به شکل روتین و در چارچوب کارش را انجام دهد مشکلی برایش پیش نمی‌آید. در طول دو سه سالی که «دورهمی» را داشتم با وجود اختلاف نظرهایی که با مدیران تلویزیون داشتیم اما دلخوری به وجود نیامد و من خودم را مدیون تلویزیون می‌دانم. تلویزیون را دوست دارم و هر زمان که شرایطش مهیا باشد همکاری‌ام را ادامه می‌دهم. اختلاف نظرهایی در «دورهمی» داشتم اما باید گفت قسمت نبود همکاری‌ام با آقای مدیری را ادامه دهم اما تجربه خوبی بود و بسیار در کنار ایشان یاد گرفتم. هم در تلویزیون حالم خوب بود و هم در نمایش خانگی.  

62249604

تهیه کننده «راز بقا» در ادامه درباره قصه این سریال و در پاسخ به اینکه تا چه اندازه تلاش شده به روز باشد؟ اظهار کرد: این سریال یک کمدی متفاوت است و تقریبا همه فضاهای کمدی در داخل آن گنجانده شده است. آقای وفایی به نظر من جزو نویسنده‌های درجه یک در کشور در حوزه کمدی محسوب می‌شود. خیلی زیرکانه شوخی‌های خوبی را نوشته‌اند، فضای این سریال فضایی است که اغلب آن را می‌پسندند. از آنجایی که تماشاگر شبکه نمایش آنلاین نسبت به تماشاگر تلویزیون حساس‌تر و تیزبین‌تر است، کمی استرس داشتیم که خوشبختانه بازخوردهای خوبی گرفتیم و البته  از حمایت‌های آقای سرتیپی و پلتفرم فیلمنت تشکر می‌کنم.

احمدی در ادامه درباره ریسک حضور بازیگران سریال «نون. خ» در سریال «راز بقا» نیز توضیح داد: بازیگرانی که از سریال «نون. خ» در «راز بقا» به ایفای نقش پرداختند کاملا متفاوتند و این هنر آقای آقاخانی بود که به شکل دیگری از آنها بازی گرفت. از آنجایی که به آقای آقاخانی اعتماد کامل داشتم از این جهت احساس خطری نکردم.  

این تهیه کننده که به تازگی سریال عروسکی «شهرک مسکونی کلیله و دمنه» را به کارگردانی مرضیه برومند، تولید کرده است، از پخش آن در اردیبهشت ماه و طی روزهای آینده در شبکه نمایش آنلاین خبر داد.

احمدی همچنین از ساخت سریالی با همکاری برزو نیک نژاد خبر داد و گفت: این سریال نیز به نویسندگی امیر برادران بزودی کلید خواهد خورد.

به گفته این تهیه کننده، سریال «راز بقا» در ۱۶ قسمت تولید و ساخت آن هم به اتمام رسیده است.     

 این مجموعه درباره دو برادر به نام‌های رحیم و حاتم با بازی بهرام افشاری و حسن معجونی است که اولی، شخصیتی مردم‌آزار و بیکار است و دومـی در عین بی‌لیاقتی در سودای به دست آوردن مقام و منصب است! این سریال، شخصیت‌های دیگری هم دارد که هرکدام به بهانه اتفاق و ماجرای خاصی به این شخصیت‌ها ارتباط پیدا می‌کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها