{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3534

محمود پاک‌نیت این روزها در سه سریال تاریخی "جشن سربرون"، "گیلدخت" و "سنجرخان" ایفای نقش می‌کند؛ سه خانی که فقط یکی از آن‌ کاراکترها، مثبت است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود پاک‌نیت با سریال "روزی روزگاری" و نقش حسام بیگ، سر زبان‌ها افتاد و در سریال‌های ماندگار و خاطرانگیز دیگری همچون پدرسالار، پس از باران، شب دهم، خانه‌ای در تاریکی، یوسف پیامبر و پرده‌نشین به ایفای نقش پرداخت و امروز یکی از بازیگران پرکار تلویزیون است. 

وقتی از او سؤال می‌کنیم چطور یک سریالی بعد از بازپخش‌های مکرر با استقبال مخاطبان مواجه می‌شود دلیل این موفقیت چیست، می‌گوید: در وهله اول فیلمنامه قوی و جذاب سریال، بدون یک قصه جذاب و محکم، هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد. 

شاید با نگاهی به کارنامه پاک‌نیت بتوان نام او را خانِ تلویزیون گذاشت. زیرا هنوز هم با سریال‌هایی که بازی می‌کند او را به نام فتح‌الله خان، شریف‌الدوله و خانِ سریال "گیلدخت" بشناسیم. البته که او نقش‌های زیادی هم در فضای درام و اجتماعی ایفا کرده که شاید دم‌دست‌ترین آن‌، کاراکتر حسین آقا در سریال "پریا" باشد. 

1397071711512885915613274

پاک‌نیت جزو بازیگرانی است که اگر سرکار نباشد سریال‌های قدیمی و نوستالژی را از شبکه آی‌فیلم می‌بیند. یکی از این سریال‌ها، "پریا" است که هنوز هم به فیلمنامه‌اش اعتقاد دارد و درباره‌اش می‌گوید: وقتی فیلمنامه سریال "پریا" به دستم رسید احساس کردم هم سریال و هم نقش، دارای جذابیت‌های فراوانی‌ است و می‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. این سریال بدون هیچ‌گونه تعارف و پرده‌پوشی به سراغ موضوع ایدز رفته و تلاش کرده تا اطلاعات درستی را در مورد این بیماری به بینندگان منتقل کند.

او این سریال را تابوشکن می‌داند و اعتقاد دارد "تابوشکنی‌های سریال‌ "پریا" فقط به مسئله ایدز محدود نمی‌شود. تصمیم به ازدواج حسین و نیره هم یک تابوشکنی است. هر دو آنها تنها هستند و فرزندانشان به سراغ زندگی خودشان رفته‌اند. چه ایرادی دارد که بخواهند با هم ازدواج کنند؟ شاید همچنان بخشی از جامعه به ازدواج یک مرد با خواهر همسر سابقش حساس باشد؛ اما این کار چه به لحاظ شرعی و چه عرفی و اخلاقی هیچ اشکالی ندارد. 

پاک‌نیت در خصوص سه سریال دیگری که این روزها جلوی دوربین کارگردانانی همچون مجتبی راعی، محمدحسین لطیفی و مجید اسماعیلی است، توضیحاتی داد:

 

1398082020564069818872684

 

اول از "جشن سربرون" شروع کنیم که آخرین خبرها از رسیدن به بخش کمپ انگلیس و بخش‌های گرمسیری حکایت دارد که به لوکیشنی در جاده خاوران رسیده‌اند و قرار است در لوکیشن شهرک غزالی، جلوی دوربین بروید. 

نقش فتح‌الله خان را در "جشن سربرون" بازی می‌کنم و همان‌طور که شما اشاره کردید در لوکیشن شهرک غزالی به گروه ملحق خواهم شد.  فتح‌الله‌خان، شخصیت جاه‌طلبی است که همراه با حاکم فارس مسیر قصه را پیش می‌برد و البته در بخشی از قصه، مخاطب شاهد رفتار درست او خواهد بود تا وجوه مختلف این شخصیت را بشناسد.

"جشن سربرون" یک اصطلاح درباره جشنی است که پس از پایان بافت قالی برگزار می‌شود؛ به این صورت که وقتی بافت قالی تمام می‌شود، قالی را از بالای دار می‌بُرند و به اصطلاح می‌گویند سر قالی را می‌بُریم؛ این رسم، وجه تسمیه داستان و محور قصه خواهد بود. داستان "فتح‌الله‌ خان" در منطقه فارس می‌گذرد که یکی از خان‌های آن منطقه است که زیر نظر والی فارس که قوام‌الدوله است طائفه‌ای را رهبری می‌کند.

آدم‌ خشن و شخصیت منفی است که البته در اواخر داستان، رفته رفته خاکستری می‌شود به طوری که به پسرش می‌گوید خیلی مراقب قوام باشد و پسرش را نصیحت می‌کند؛ اما گوشش بدهکار نیست و عاقبت نتیجه‌اش را می‌بیند.

 

14000206153920929226389410

 

دوم گلیدخت مجید اسماعیلی که نقش خانی مثبت را بازی می‌کنید...

این مجموعه تلویزیونی به موضوع تاریخی در دوره ناصری و قاجاریه می‌پردازد. تصویربرداری این سریال در تهران و شمال بوده و قدری از این کار مانده است. در این کار بازیگرانی همچون حبیب دهقان‌نسب، جعفر دهقان، رامتین خداپناهی و پریوش نظریه و سعید چنگیزیان به ایفای نقش می‌پردازند. نقش خانی را بازی می‌کنم که کاراکتر مثبتی است و جزو کسانی بوده که در دربار خزانه‌دار است و در قصه گرفتاری‌ها و مشقت‌هایی دارد که به نظر متفاوت است. 

1400020615405947622638954

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها