{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5482

حسین پاکدل سریال «خاتون» را اثری با دیالوگ‌های ماندگار دانست.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، حسین پاکدل نویسنده، نمایشنامه‌نویس، مجری و تهیه‌کننده در پستی اینستاگرامی به تجلیل سریال «خاتون» اثر جدید تینا پاکروان پرداخت و آن را داستانی با بهره از بهترین‌ها در حدی فوق تصور دانست.

پاکدل در این باره نوشته است: «هنرمند وارسته، تینا پاکروان عزیز

دوست مشترک‌مان زنده یاد حسین پناهی شعر کوتاهی دارد که بی‌شک بر توان و اراده تو مصداق دارد و آن این که:

«و رسالت من این خواهد بود تا دو استکان چای داغ را از میان دویست جنگ خونین به سلامت بگذرانم تا در شبی بارانی آن‌ها را با خدای خویش، چشم در چشم هم نوش کنیم.»

تو با اثر درخشانت «خاتون» حیرت‌زده‌مان کردی! الحق، دو استکان چایت گوارای وجود که این‌گونه داغ از میان دو هزار جنگ پیدا و ناپیدا گذراندی و با خدای چشم‌های ما به تماشا نشسته‌ای!

مگر ممکن است یک اثر فاخر نمایشی تا این پایه پرمایه باشد و همه وجوهش از دم در اوج کمال باشد و این‌گونه بدرخشد؟ و این ممکن نیست الا این‌که کمال‌گرایی و سماجتِ مستمرِ خالقی فهیم چون تو پشتوانه لحظه‌لحظه خلق آن باشد. حتی در همین دو قسمت درآمده، بلندااندیشی و بلنداخواهی اثرت چه در شکل و چه در محتوا بی‌ذره‌ای خودنمایی هویداست. تو داستانی را با بهره از بهترین‌ها در حدی فوق تصور آفریده‌ای که از اتفاق نه تنها نیاز ضروری بلکه واجبِ امروز جامعه ماست. بر پدیده‌ای انگشت اشاره نهاده‌ای که مدتی است به شکل عمومی از آن غافلیم، و آن عِرق ملی است، بزرگداشت جان‌فشانی برای وطن است، حس نابی که مدت‌هاست با هجمه‌ تحقیر خارجی و ندانم‌کاری و حماقت داخلی از ساحت لازم برخوردار نیست و تو دانسته و با دستمایه قرار دادن بزنگاه فوق‌العاده مهم شهریور بیست به این حسِ شریف جان تازه داده‌ای؛ آن‌ هم با این صحنه‌های بدیع و حسرت برانگیز که به ما نشان می‌دهی، با این دیالوگ‌های به اندازه و ماندگار و این هماهنگی حیرت‌انگیز در همه ذرات و لحظه‌های کاری با این عظمت. در اثر تو در مجموع سلیقه‌ والا و دلچسبی جاری است که تا سال‌ها قابل استناد خواهد بود. تبریک به تو و تک‌تک عوامل «خاتون».

دستمریزاد بانوی خاتون آفرین، آفرین.»

«خاتون» روایت داستانی-تاریخی از خانواده‌ای است که از اول شهریور ۱۳۲۰ آغاز شده و در دوران اشغال ایران توسط متفقین دچار تحولاتی می‌شود. این سریال از دوشنبه ۱۸مرداد به صورت اختصاصی از نماوا پخش شده است.

نگار جواهریان، اشکان خطیبی، شبنم مقدمی، مهران مدیری، میرسعید مولویان، ستاره پسیانی، فرخ نعمتی، بهناز جعفری، رضا بهبودی، بابک حمیدیان، شاهرخ فروتنیان، مهران غفوریان، مهتاب ثروتی، مهدی قربانی، عاطفه رضوی، پیام دهکردی و آیدا ماهیانی از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال هنرنمایی کرده‌اند.

همچنین دیگر عوامل «خاتون» عبارتند از مدیر فیلمبرداری: هومن بهمنش، موسیقی: کیهان کلهر، تدوین: محمد نجاریان، طراح صحنه: کامیاب امین عشایری، طراح لباس: سارا سمیعی، طراح گریم: بابک اسکندری، طراحی و ترکیب صدا: علیرضا علویان، صدابردار: مهران ملکوتی، طراح جلوه‌های بصری: فرید ناظر فصیحی و سرپرست گروه کارگردانی و برنامه‌ریزی: مجتبی وحیدی.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها