{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 10828

رامین سهراب بازیگر و کارگردان فیلم سینمایی «لایه های دروغ» از اهمیت توجه به ژانر اکشن در سینما گفت.

به گزارش هنر ام‌روز، رامین سهراب نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «لایه های دروغ» که در چهلمین جشنواره فیلم فجر و در بخش سودای سیمرغ حضور دارد در گفتگو با خبرنگار سینمایی صبا درباره طرح این اثر اظهار کرد: داستان و طرح فیلم اکشن پیچیده نیست. برای من مهم بود که فیلم قهرمان محور برای مخاطب ایرانی بسازم و یک قهرمان را در سینما معرفی کنم.

او افزود: سوژه اصلی کار آتش نشانی است که در کودکی مشکلاتی داشته است و برای پیدا کردن خوشبختی و یک زندگی خوب از ایران خارج می‌شود و خاطرات بد خود را با عشق فراموش می کند.

کارگردان فیلم کوتاه «ویلن» عنوان کرد: در ادامه زندگی قهرمان اثر، شاهد از دست رفتن عشق او و تلاشش برای بازیافتن آرامش هستیم.

این فیلمساز توضیح داد: سوژه یک آتش نشان معرفی شد چراکه آتش نشانان در اصل خارج از فیلم هم قهرمان هستند و هیچ کس در جامعه مانند آنها خود را به خطر نمی اندازد.

او ادامه داد: در این فیلم تلاش شده تا روند زندگی یک شخصیت با فراز و فرودهای ساختاری اش به تصویر کشیده شود و مسافرت حسی او از ابتدا تا انتهای کار برای مخاطب ملموس و قابل لمس باشد و حس همذات پنداری در تماشاگر با دیدن او ایجاد شود.

سهراب خاطرنشان کرد: درباره شخصیت فیلم، اول تلاش شده تا با مشکلات و نوع زندگی اش آشنا شویم و سپس ورود او در دل داستانی دیگر و اتفافاتی که در پی آن خواهد افتاد.

کارگردان «لایه های دروغ» خاطرنشان کرد: خیلی دوست دارم یک فیلم کمدی اکشن در ایران و با هنرمندان ایرانی بسازم.

او گفت: ایرانی ها کار کمدی دوست دارند و من می خواهم فیلم بعدی خودم را با استفاده از فضاهای سنتی چون قهوه خانه و با تلفیق کمدی و اکشن جلوی دوربین ببرم.

این بازیگر درباره توجه به کیفیت تولید اثر در ژانر اکشن اذعان کرد: این فیلم را برای رقابت در ایران نساخته ام این فیلم کاملا در رقابت با آثار هالیوود است و من مشاورانی برای ساخت فیلم داشتم که تمام سعی شان این بود که فیلم در آسیا، آمریکا و اروپا موفق شود.

کارگردان «ویلن» بیان کرد: این فیلم را ساختم تا در ژانر اکشن معرف ایران در جهان باشد و تاکنون که فیلم را به برخی از دوستان تهیه کننده و فیلمساز خود در خارج از کشور نشان دادم باور نمی‌کنند با بودجه تهیه یک فیلم کوتاه در خارج از کشور یک اثر اکشن و سینمایی تهیه شده است.

این فیلمساز اعلام کرد: بیشترین سعی من این بوده است که تماشاگر به دلیل موضوع و ژانر فیلم آن را انتخاب کند نه به واسطه بازیگر.

او بیان کرد: امیدوارم با این فیلم بتوانیم سینمای ایران را برای تهیه فیلم در ژانرهای مختلف به جز فیلم های آپارتمانی و آثار پر درد و تلخ آماده کنیم چرا که تماشاگر گاهی نیازمند حضور در سینما برای سرگرمی و دور شدن از واقعیت های تلخ اجتماعی است.

رامین سهراب در پایان گفت: تلاش من این است که احیاگر فیلم های اکشن بین المللی باشیم چرا که ما تمام امکانات فنی و انسانی را در ایران داریم و فقط حمایت مردم برای پرداختن بیشتر به این آثار لازم است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها