{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 10954

بیش از ۳۰۰ عضو خانه سینما با انتشار متنی نسبت به رفتار هیات‌مدیره خانه سینما اعراض کردند.

به گزارش هنر ام‌روز، بیش از ۳۰۰ عضو خانه سینما با انتشار متنی به پیام هیات‌مدیره خانه سینما برای درگذشت بکتاش آبتین فیلمساز، شاعر و نویسنده اعتراض کردند. این بیانیه که در دوشنبه شب ۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ تنظیم شد، درکمتر از ۲۴ ساعت به امضای بیش از سیصد عضو خانه سینما رسید. این بیانیه در حالی منتشر می شود که هیات مدیره خانه سینما در بیانیه ای از متن آن پیام عذرخواهی کرده بود.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بار دیگر خانه سینما، همه‌ ما را شرمگین و خجالت‌زده کرد.

افسوس که آنجا مدت‌هاست دیگر نه خانه همه‌ اهالی سینما که حیاط خلوت فعالیت‌های عده‌ای اندک است.

قرار بود شما نماینده‌ همه اعضای خانه باشید. نه اینکه سرتان به بستن بار خودتان باشد. بیانیه‌ شما نشان داد در میان‌تان نشانی از هوش و تدبیر هم نیست. کسی که بر سرتان بانگ بزند و به شما یادآوری کند که اگر حرف درستی ندارید، ساکت بمانید.

زبان‌تان با اهالی خانه که انتخاب‌کنندگان شما هستند، زبان زور و قلدری‌ست و آنجا که با اصحاب قدرت طرف می‌شوید به جای مطالبه و حق جویی، خوش‌رقصی می‌کنید و آن کوه پوشالی قلدری و زورگویی موش می‌زاید.

راستی خودتان آن چندخطی را که به اسم بیانیه منتشر کرده‌اید یک بار خوانده‌اید؟ آن قدر فرصت‌طلبید که در همان سطر اول، فرصت این بیانیه را هم مغتنم شمرده‌اید تا نانی هم به مسئولان وزارت بهداشت قرض بدهید. حتی جرات نداشتید که بیماری کرونا را تنها مقصر این اتفاق جلوه دهید، بدون اینکه از واکسیناسیون به قول خودتان «کامل» دولت تمجید کنید.

کاش لااقل سکوت می‌کردید وقتی نمی‌توانید بیانیه‌ای در شان اعضای خانه‌ سینما بنویسید.

حساب ما و شما از هم جداست. سرتان به کار خودتان باشد و ما را با غم از دست دادن بکتاش تنها بگذارید.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها