{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 11096

چه شد که بازار موبایل خانه جشنواره چهلم شد.

یه گزارش هنر ام‌روز، از روز گذشته و با اعلام انتخاب پردیس سینمایی چارسو به عنوان مرکز اصلی جشنواره فجر بحث‌ها و واکنش‌های زیادی درباره این انتخاب منتشر شده. در حالی که مدیر روابط عمومی جشنواره فجر مشکلات پردیس ملت و آماده نبودن برج میلاد را دلیل این انتخاب دانسته، نزدیکان جشنواره فجر و برخی خبرنگاران روایت متفاوتی ارایه می‌دهند.

سعید الهی از مدیران این دوره از جشنواره‌ی فیلم فجر، از اختلاف میان مدیران سازمان سینمایی و شهرداری نوشته و با منشن کردنِ وزیر ارشاد، از او خواسته میانجی‌گری کند. سیاوش حقیقی تهیه‌کننده‌ی سینما، در کنار ادعای تمایلِ شهرداری برای «دخالت» در جشنواره، از درخواستِ پول و هزینه از سوی این نهاد نوشته است. و محمد کلهر از خبرنگاران اصولگرا از رقم هنگفت درخواستی شهرداری برای برج میلاد گفته رقمی که برخی اهالی رسانه آن را هشت میلیارد تومان اعلام کرده‌اند.

با هر استدلالی اما انتخاب پردیس چارسو به عنوان «خانه» یا «کاخ» جشنواره می‌تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد. پردیسی در مرکز شلوغی و ترافیک تهران که اساسا برای جشنواره‌های خلوتی مثل سینما حقیقت مناسب است و حضور تعداد زیادی مهمان و اهالی رسانه در آنجا می‌تواند مشکل‌ساز شود و حواشی برخی سانس‌های شلوغ سال‌های قبل جشنواره جهانی فجر موید این ادعاست. همچنین بخش بزرگی از این مجتمع در اختیار فروشندگان موبایل است و برگزاری مهم‌ترین جشنواره سینمایی کشور در محلی که تعداد زیادی افراد غیر مرتبط حضور دارند می‌تواند مشکلات بیشتری هم برای این جشنواره ایجاد کند.

با اتفاقات روزهای اخیر و مسیر جشنواره چهلم به نظر می‌رسد خوش‌بینی‌ها به محمد خزاعی و مدیریتش به پایان رسیده. مدیری که در سال ۹۱ دبیر یکی از بهترین دوره‌های جشنواره فجر بود و حالا با حضورش در سازمان سینمایی اولین جشنواره فجرش انتقادات زیادی به همراه داشته.
 

منبع: سینمادیلی

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها