{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 11354

صحبت‌های امیر جدیدی با ورایتی را بخوانید.

به گزارش هنر ام‌روز، امیر جدیدی بازیگر فیلم «قهرمان» در گفتگویی با نیک ویوارلی از ورایتی درباره نقش رحیم و فیلم قهرمان صحبت کرده، در این مطلب آمده است:« اصغر فرهادی با «قهرمان» به دنبال سومین اسکار بین‌المللی خود است و جدیدی قصد دارد برای حمایت از فیلم در مراسم اسکار، به آمریکا سفر کند.»

در این گفتگو جدیدی درباره اولین دیدار خود با فرهادی اینطور می‌گوید:« من در آن زمان مشغول فیلمبرداری فیلم دیگری بودم و برای آن نقش حسابی ورزش کرده و روی فرم بودم. اولین چیزی که ایشان وقتی من را دید گفت این بود که:«باید همه چیزت را تغییر بدهی تا بتوانی این نقش را بازی کنی: وزن کم کن، کوچکتر شو، صدایت را عوض کن، یک جوردیگر راه برو، تمام استایلت و زبان بدنت را باید عوض کنی!»

فرهادی پیش‌تر در گفتگویی گفته بود که رحیم شخصیتی ساده است که در موقعیتی پیچیده گرفتار شده، جدیدی درباره این حرف فرهادی می‌گوید:«ما هر دو توافق داشتیم که بازی رحیم به عنوان یک شخصیت درونگرا خیلی سخت‌تر از بازی به عنوان یک برونگرا است. از آنجا که رحیم شخصیتی ساده است، ما المان‌هایی کلیدی به او اضافه کردم که توجه مخاطب را جلب کند. نگاه رحیم درگیرکننده‌ترین بخش نقش است چون مخاطب می‌تواند خشم و احساسات او را از طریق چشمانش در پشت نمایی که برای دنیای بیرونی ساخته، متوجه شود.»

جدیدی در ادامه این گفتگو درباره ذات این شخصیت می‌گوید:«به نظرم رحیم شخصیتی باوجدان است. او تلاش می‌کند وجدانش را پاک نگه دارد و با اینکه در فیلم می‌بینیم که او در این مسیر دچار تقلا می‌شود، اما نمی‌خواهد برای بیرون رفتن از یک وضعیت سخت دروغ بگوید، حتی وقتی حق دارد این کار را بکند.»

جدیدی در پاسخ سوال ورایتی که آیا با حرف فرهادی که گفته قهرمان درباره این است که چطور رسانه‌ها از مردم عادی قهرمان می‌سازند، گفت:«من قطعا با این حرف موافقم. بخشی از کار رسانه‌ها «خلق داستان» است که در این مورد خاص داستان قهرمانان است. این فیلم نشان می‌دهد که چقدر جامعه به قهرمان نیاز دارد و مردم کسی را قهرمان می‌کنند و سپس از روی حسادت خودشان او را پایین می‌کشند. به نظرم یک جامعه برای بقا تنها به یک «قهرمان» نیاز ندارد. بلکه هر کسی باید قهرمان خودش باشد. ما باید همه قهرمان خودمان باشیم و به همدیگر کمک کنیم تا هرکسی قهرمان خودش بشود.»
 

منبع: سینمادیلی

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها