{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

مردم در نوروز سفر را به سینما رفتن ترجیح دادند

مردم در نوروز سفر را به سینما رفتن ترجیح دادند
کدخبر : 12928

مدیر پردیس سینمایی مگامال گفت: در نوروز امسال مردم به دلیل واکسیناسیون همگانی، سفر را به سینما رفتن ترجیح دادند.

به گزارش هنر ام‌روز، محمد قنبری، درباره اکران نوروزی امسال و استقبال مردم از فیلم‌‎ها گفت: اکران نوروزی سال ۱۴۰۱ نسبت به دو سال گذشته یعنی ۹۹ و ۱۴۰۰، بهتر و ایده‌آل‌تر بوده است، اما اگر بخواهیم امسال را به دو سال ۹۷ و ۹۸ مقایسه کنیم قطعا استقبال مردم کمتر بوده است. 

 

وی ادامه داد: میزان حضور مردم در سینماها هم دو دلیل مشخص دارد؛ اول اینکه با وجود واکسیناسیون گسترده اما همچنان بخشی از مردم از حضور در فضای بسته مثل سینما وحشت دارند و به خاطر همین به سینما نمی‌آیند که فیلم ببیند. دوم هم مربوط به حجم سفرهای امسال است، بعد از دو سال که مردم مسافرت نرفتند، به سفر رفتند و این یعنی آنها سفر رفتن را به سینما رفتن ترجیح دادند. 

قنبری در مورد پیش بینی‌اش از فروش امسال سینما خاطرنشان کرد: قطعا با برنامه‌ریزی درست و اکران به موقع فیلم‌ها می‌توان به فروش امسال امیدوار بود. اگر تا آخر سال هر دو ماه یک بار چند فیلم اکران شود، ما با استقبال مردم از سینما روبرو خواهیم شد. 

مدیر پردیس سینمایی مگامال در مورد سخنان رییس سازمان سینمایی در مورد اینکه به زودی امکان بلیت فروشی برای سینماها از سینما تیکت گرفته خواهد شد، گفت: معمولا فروش ما ۹۰ درصد اینترنتی و ۱۰ درصد حضوری است و از این ۹۰ درصد، ۹۵ درصد به سینما تیکت و باقی به گیشه هفت و ایران‌تیک اختصاص دارد. 

وی ادامه داد: حذف این سامانه فروش بلیت با توجه به نفوذش در جامعه، تاثیر فراوانی در فروش سینماها خواهد داشت و با توجه به تجربه ۱۰ ساله سینما تیکت که در این سال‌ها به کمک سینما آمده است و جلوی بسیاری از بحران‌ها و مشکلات را گرفته است، حذف این سامانه اتفاق و تصمیم درستی نیست. 

قنبری افزود: انسان جایزالخطاست و هر سامانه، اداره، مجموعه و ... امکان خطا و اشتباه دارد. به نظر بنده می‌شود با یک تعهد و کارهای دیگر این موضوع را حل کرد و جلوی ضرر سینمادارها و تهیه‌کنندگان را گرفت. امیدوارم این مسئله حل شود و سینماتیکت در معرض تعلیق یا حذف قرار نگیرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها