{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

واکنش همسر داریوش مهرجویی به انتقادها/ تخریب کردن یک زن راحت‌ترین کار است

واکنش همسر داریوش مهرجویی به انتقادها/ تخریب کردن یک زن راحت‌ترین کار است
کدخبر : 14109

طالبی‌نژاد گفته بود: از وقتی مهرجویی اختیار فیلمنامه‌اش را به همسرش داد، کارهای ضعیفی ساخت.

به گزارش هنر ام‌روز، وحیده محمدی‌فر، همسر داریوش مهرجویی به نقد احمد طالبی‌نژاد درباره تاثیر منفی او روی زندگی هنری مهرجویی واکنش نشان داد. طالبی‌نژاد گفته بود: از وقتی مهرجویی اختیار فیلمنامه‌اش را به همسرش داد، کارهای ضعیفی ساخت.

 

محمدی‌فر در واکنش به مطلب انتقادآمیز طالبی‌نژاد، در صفحه اینستاگرامش نوشت: 

"آقای طالبی‌نژاد

چنین ادبیات و طرز فکری از شما بعید بود.

مهرجویی اختیار فیلمنامه‌هایش را هرگز به من نداده بلکه من خودم را در اختیار ایشان‌ گذاشته و در کنارش ایستاده ام نه در مقابلش...

اینکه فیلم های ایشان از جمله سنتوری که قطعا پربیننده ترین فیلم تاریخ سینماست ، ضعیف و بی ارزش است نگاه و نظر و سلیقه ی شماست...

سینمای مهرجویی اگر تغییر کرده به قول شما به خاطر من نیست..چون سینمای جهان تغییر کرده و دیگر سینمای بیست یا سی سال پیش نیست..و ایشان به عنوان یک هنرمند مستقل حق دارند آنچه می خواهند را بیان کنند ، تجربه کنند نه آنچه دیگران به ایشان تحمیل کنند یا انتظار داشته باشند.

بمانی هم از دید شما بد و ضعیف و حتما مزخرف است ..پس حتما حضورش در بهترین و معتبرترین فستیوال ها یک اشتباه بوده و جوایزی که گرفته از جمله بهترین فیلمنامه ی فستیوال رتردام هلند.

یا فیلم آسمان‌ محبوب که جایزه ی بین المللی بهترین فیلم سینمای معناگرا و ادیان را گرفت و ...

در مورد لامینور هم اشتباه می کنید..برای استقبال از یک فیلم باید موقعیت مناسب وجود داشته باشد... سانس ها را بررسی کنید می بینید که انگار این فیلم در بدترین گروه قرار گرفته و یک جورهایی نخودی است...کم ترین ، محدودترین و نامناسب ترین اکران را دارد‌...ما حتی تیزر تلوزیونی نداریم...

لااقل به سلیقه و احساس طرفداران این فیلم احترام بگذارید هر چند مخالف شماست...

نقد خط کشی نیست که بد است ، ضعیف است ..بلکه تحلیل و درک است از نگاهی دیگر....این ساختارهای نمره گذاری و مقایسه در مدارس هم کنار گذاشته شده...شاید دوران نقد نوشتن شما هم تمام شده؟

شما با این یادداشت مثلا من را تخریب کردین...و البته که تخریب کردن یک زن در این جامعه مردسالار راحت ترین مسیر است برای گریز از واقعیت ها."

1388043_463

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها