{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 14262

فیلم سینمایی «انفرادی» با بازی رضا عطاران در هفته گذشته ۷ میلیارد تومان فروش داشت و فیلم سینمایی «سگ‌بند» با بازی بهرام افشاری، در همین بازه زمانی ۳ میلیارد تومان فروخت.

به گزارش هنر ام‌روز، در هفته‌ای که گذشت، مجموع فروش فیلم‌های سینمایی به ۱۳ میلیارد و ۹۳۵ میلیون تومان و کل مخاطبان آن به ۳۸۲ هزار و ۹۳۰ نفر رسید. همچنین در هفته گذشته، فیلم سینمایی «انفرادی» با بازی رضا عطاران دو برابر فیلم «سگ‌بند» با بازی بهرام افشاری فروش داشت.

«سگ‌بند» یکی از ۵ فیلم پُرفروش سینمای ایران شد

«سگ‌بند» به کارگردانی مهران احمدی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی که از فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ بود، توانست با کمتر از ۵۰ روز اکران و فروشی معادل ۲۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران شود.

 

پیش از این فیلم سینمایی «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی با فروش ۵۸ میلیارد تومانی، رکورد فروش فیلم‌های سینمایی را شکسته بود.

مهران احمدی کارگردان «سگ‌بند»، که بیشتر به عنوان بازیگر شناخته می‌شود پیش از این فیلم «مصادره» را هم کارگردانی کرده بود.

«سگ‌بند» اصطلاحی درباره یکی از فنون کشتی پهلوانی است و در خلاصه داستان آن چنین آمده است: «هیچ‌وقت گول اسم و ظاهر آدم‌ها را نخورید؛ لشکر هیتلر با آن عظمت، اسمش نازی بود.»

 
 

نازنین بیاتی، بهاره کیان‌افشار، امیر جعفری، بهرام افشاری، مهران احمدی، سیروس گرجستانی، علی تقی‌پور، ناهید مسلمی، سعید امیرسلیمانی، میرطاهر مظلومی، عزت‌اله مهرآوران و سیامک صفری بازیگران «سگ‌بند» هستند.

آیا «انفرادی» ۱۰۰ میلیاردی می‌شود؟

ابراهیم عامریان و مسعود اطیابی که تاکنون در ساخت چندین کمدی با یکدیگر همکاری کرده‌اند حالا به فروش «انفرادی» امیدوارتر از قبل هستند؛ چرا که «دینامیت» با فروش قابل توجه‌اش تقریباً آن‌ها را در شناخت ذائقه مخاطب مطمئن کرد و حالا عامریان، تهیه‌کننده «انفرادی» پیش‌بینی کرده این فیلم بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد فروخت؛

اتفاقی که چندان هم بعید به نظر نمی‌رسد؛ چرا که این روزها بازار کمدی داغ است و گیشه سینما به این ژانر وابسته شده است و مخاطبان هم استقبال خوبی از آن می‌کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها