{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

منتقد «گاردین» به «برادران لیلا» ۴ ستاره داد/ فیلم تحت تاثیر «روکو و برادرانش» است

منتقد «گاردین» به «برادران لیلا» ۴ ستاره داد/ فیلم تحت تاثیر «روکو و برادرانش» است
کدخبر : 14287

یتر بردشاو فیلم روستایی را تحت تاثیر دو فیلم «پدرخوانده» و «روکو و برادرانش» خواند.

به گزارش هنر ام‌روز، پیتر بردشاو منتقد نامدار گاردین به فیلم «برادران لیلا» چهار ستاره داد و درباره آن نوشت: «برادران لیلا» سعید روستایی فیلمساز ایرانی یک درام خانوادگی عظیم، جذاب و شخصیت محور به سبک فیلم های ایتالیایی-آمریکایی با اجراهای خشن است و صحنه عروسی اش نیز بزرگ و تحت تاثیر «روکو و برادرانش» ویسکونتی و «پدرخوانده» کوپولا است و البته در میان صحنه های عصبی پر از سرزنش فیلم نیز ردپای آرتور میلر دیده می شود.

این منتقد به بخشی از داستان فیلم اشاره کرد و نوشت: ترانه علیدوستی که برای بازی در فیلم‌های اصغر فرهادی شناخته می‌شود  با نقش آفرینی در نقش لیلای این فیلم دیده می شود؛ زنی که توسط مردسالاری بی‌کفایت به گوشه رانده می‌شود. لیلا با پدر و مادر مسن خود زندگی می کند. او از کمردرد ناشی از استرس و کار بیش از حد رنج می‌برد و اساسا تنها مزدبگیر ثابت این خانواده  است که به تنهایی از چهار برادر بالغ خود حمایت می‌کند.

بردشاو با تمجید از سکانس عروسی فیلم، این سکانس را اوج انرژی فیلم از نظر احساسی خواند و از بازی ترانه علیدوستی در نقش لیلا تمجید کرد و بازی این بازیگر را یک نقش آفرینی فوق العاده در میان گروهی از بازیگران عالی خواند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها