{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

مخاطبان «انفرادی» در یک هفته سقوط کرد

 مخاطبان «انفرادی» در یک هفته سقوط کرد
کدخبر : 14337

مخاطبان فیلم سینمایی «انفرادی» در هفته‌ای که گذشت بسیار کاهش پیدا کرد و فیلم سینمایی «علف‌زار» که اکران خود را تازه شروع کرده با اختلاف ده میلیون تومان از «انفرادی» در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

به گزارش هنر ام‌روز، مهسا بهادری: در هفته‌ای که گذشت سه فیلم سینمایی «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی، «سلفی با دموکراسی» به کارگردانی علی عطشانی و «پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی اکران شدند که از این میان فقط «علف‌زار» فروش نسبتا خوبی را تجربه کرد.

5701414

فروش کل فیلم‌ها از ابتدای ۱۴۰۱

در ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۱۶ فیلم روی پرده سینما رفته و تاکنون نیز ۴ فیلم از چرخه اکران خارج شده است. در این مدت زمان، مجموع فروش فیلم‌های سینمایی ۱۰۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان ثبت شده است.

5701420

مقایسه فروش فیلم‌های سینمایی در دو هفته اخیر

در گزارش زیر که براساس سامانه سمفا تهیه شده، نشان می‌دهد در دو هفته‌ای که گذشت، مجموع فروش فیلم‌های سینمایی به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و کل مخاطبان آن به ۲۶۲ هزار و ۸۴۷ نفر رسید. در هفته‌ای که گذشت مجموع فروش فیلم‌های سینمایی به ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، با تعداد مخاطبان ۲۱۶ هزار و ۵۶۷ نفر رسید. با وجود اکران سه فیلم سینمایی «علف‌زار»، «سلفی با دموکراسی» و «پسران دریا» بازهم شاهد افت فروش مجموع فیلم‌ها هستیم. ممکن است یکی از دلایل آن همزمانی با ماه امتحان دانش‌آموزان و دانشجویان باشد و یکی دیگر از دلایل آن نیز تعطیلی‌های مکرر به علت آلودگی هوا باشد.

کاهش فروش در چند فیلم بسیار چشم‌گیر است، به طور مثال فیلم سینمایی «سگ‌بند» که دو هفته گذشته ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان فروش داشت، در هفته گذشته فقط یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را برای گیشه خود ثبت کرد.

این اتفاق با اختلاف بیش‌تری برای فیلم «انفرادی» هم رخ داد. فیلمی که دو هفته پیش ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخت، هفته گذشته تنها ۸۷۰ میلیون تومان را برای خود ثبت کرد.

5701439

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها