{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 14456

وزیر ارشاد در پاسخ به خبرنگارانی که پرسیدند، "برادران لیلا" قطعا در ایران اکران نمی‌شود، گفت: طبق روال قانونی ان‌شاءالله عمل می‌شود. ممکن است که تبصره یا ماده‌ای وجود داشته باشد و بتواند مشمول آن شود اما من به دوستان در سازمان سینمایی گفتم مُر قانون را رعایت کنند.

به گزارش هنر ام‌روز، محمد مهدی اسماعیلی که در حاشیه جلسه دولت امروز با خبرنگاران درباره فیلم‌های "عنکبوت مقدس" و "برادران لیلا" و جشنواره فیلم کن صحبت کرده بود، در بخش دیگری از آن در پاسخ به این پرسش که آیا دعوت سال گذشته فیلم "برادران لیلا" به جشنواره فیلم فجر بدون مجوز امکان‌پذیر بوده است، اظهار کرد: حضور در جشنواره فجر اساسا نیاز به مجوز اکران در داخل ندارد، چون یک هیئت داوری دارد و آن‌ها بررسی می‌کنند و وارد فرآیند انتخاب و داوری می‌شوند، آن زمان دعوت شدند و نیامدند.

وزیر ارشاد در پاسخ به این پرسش که نشستی که در وزارتخانه با تهیه‌کننده و کارگران برگزار شده برای اعلام مباحث قانونی بوده، گفت: به هرحال طبق قانون، سازمان سینمایی به عوامل فیلم این را اعلام کرده است، چه به صورت حضوری یا غیرحضوری. خودشان هم می‌دانند که به آن‌ها اعلام شده است. طبیعتاً ما مکلف هستیم که قانون را رعایت کنیم.

اسماعیلی در واکنش به اینکه در گذشته فیلم‌هایی بوده‌اند که در جشنواره کن اکران شدند اما در داخل هم مجوز اکران گرفته‌اند، تصریح کرد: این شرایط طبق آیین‌نامه‌ای است که در سازمان سینمایی وجود دارد و همه عوامل فیلم‌هایی که شامل آن می‌شوند، از آن اطلاع دارند. ممکن است در گذشته موردی باشد که بدون دریافت مجوز اقدام به این کار کرده باشند که در این صورت قانون را رعایت نکردند، بنای ما در این دولت این است که قانون را رعایت کنیم.

وزیر ارشاد در پایان در پاسخ به این پرسش که قطعا فیلم "برادران لیلا" اکران نخواهد شد؟، گفت: طبق روال قانونی ان‌شاءالله عمل می‌شود. ممکن است که تبصره یا ماده‌ای وجود داشته باشد و بتواند مشمول آن شود اما من به دوستان در سازمان سینمایی گفتم مُر قانون را رعایت کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها