{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

فیلم‌های جدید در گیشه ضعیف شروع می‌شوند/ «انفرادی» و «علف‌زار» هم‌چنان می‌تازند

فیلم‌های جدید در گیشه ضعیف شروع می‌شوند/ «انفرادی» و «علف‌زار» هم‌چنان می‌تازند
کدخبر : 14767

اکران چهار فیلم جدید و هفته‌ای بدون تعطیلی هم نتوانست گیشه سینمای ایران را تکان بدهد.

به گزارش هنر ام‌روز، گیشه سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت عملکردی تقریبا مشابه هفته گذشته ثبت کرد. از چهارشنبه ۱۸ خردادماه تا سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، ۱۷۶ هزار مخاطب در سینماها فیلم تماشا کردند و فروشی ۶ میلیارد و ۷۳۳ میلیون تومانی را رقم زدند.

این در حالی است که در این هفته، چهار فیلم جدید نمایش داده شد و برخلاف هفته گذشته، هیچ روز تعطیلی وجود نداشت.

آمار سمفا نشان می‌دهد در این هفته فیلم سینمایی «انفرادی» ساخته سیدمسعود اطیابی برای هفتمین هفته متوالی، صدر جدول فروش را حفظ کرد. این فیلم در این هفته با ۶۷ هزار قطعه بلیت، ۲ میلیارد و ۶۳۱ میلیون تومان فروخت که فروش کل آن را به ۳۰ میلیارد و ۳۹۹ میلیون تومان رساند. ۳۸ درصد مخاطبان این هفته سینمای ایران، به تماشای «انفرادی» نشستند.

رتبه دوم جدول فروش هفتگی متعلق به «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی است که با فروش ۳۸ هزار قطعه بلیت و یک میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومان، فروش کل خود را به ۵ میلیارد و ۳۲۲ میلیون تومان رساند. در این هفته روی ۲۲ درصد از بلیت‌های به‌فروش‌رسیده در سالن‌ها، نام فیلم «علف‌زار» درج شده بود.

سومین فیلم جدول فروش هفتگی، «سگ‌بند» اثر مهران احمدی است که ۱۶ هزار و ۹۹۶ قطعه بلیت و ۶۴۹ میلیون تومان فروخت و فروش مجموع آن از ابتدای سال، به ۳۶ میلیارد و ۴۵ میلیون تومان رسید. این فیلم که در هفته گذشته، ۹٫۷ درصد بلیت‌ها را به خود اختصاص داد، پرفروش‌ترین اثر سال تاکنون است.

«چند می‌گیری گریه کنی ۲» ساخته علی توکل‌نیا با اختلافی ناچیز، به عنوان چهارمین فیلم جدول فروش هفتگی معرفی شد؛ با ۱۶ هزار و ۹۰۵ قطعه بلیت و فروشی ۶۲۱ میلیون تومانی. ۹٫۶ درصد بلیت‌های صادرشده در این هفته، به نام این اثر است.

«بدون قرار قبلی» اثر بهروز شعیبی پنجمین فیلم جدول فروش سینما در این هفته است که با فروش ۱۰ هزار قطعه بلیت، در هفته نخست نمایش خود، به گیشه‌ای ۳۱۱ میلیون تومانی دست یافت.

ششمین فیلم جدول فروش سینماها «هناس» به کارگردانی حسین دارابی است که در هفته اول نمایش، ۹ هزار قطعه بلیت و ۳۰۵ میلیون تومان فروخت.

پس از این ۶ فیلم که ۹۱ درصد فروش هفتگی را به خود اختصاص دادند، «نقره داغ»، «مجبوریم»، «مغز استخوان»، «والدین امانتی»، «روز صفر» و «موقعیت مهدی» قرار گرفتند که بیش از هزار قطعه بلیت و ۳۰ میلیون تومان فروش را ثبت کردند.

در میان چهار فیلمی که از ۱۸ خردادماه فروش خود را آغاز کردند، فیلم کودک و نوجوان «والدین امانتی» ساخته حسین قناعت ضعیف‌ترین عملکرد را در گیشه به ثبت رساند؛ با فروش تنها ۳ هزار و ۶۰۰ قطعه بلیت و ۱۱۰ میلیون تومان فروش.

مصطفی قاسمیان

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها