{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

علی سرتیپی: در سینماهای کوروش 7 میلیارد ضرر کردم/ کسی نمی تواند در سینما پولشویی کند

علی سرتیپی: در سینماهای کوروش 7 میلیارد ضرر کردم/ کسی نمی تواند در سینما پولشویی کند
کدخبر : 15107

علی سرتیپی، تهیه کننده سینما معتقد است که سینما محل مناسبی برای پولشویی نیست، بنابراین پول های کثیف در سینما جایی ندارد.

به گزارش هنر ام‌روز، علی سرتیپی چهره تاثیرگذار در اقتصاد سینمای ایران مهمان برنامه « مدیا»ی خبر فوری بود. او که هم اکنون مدیر چند مجموعه سینمایی، پخش کننده و تهیه کننده فیلم‌های سینمایی است، صراحتا بحث ورود سرمایه‌های مشکوک به سینمای ایران را رد می‌کند.

سرتیپی در گفتگو با خبر فوری بیان کرد: سالن سازی در دو سه سال اخیر مقرون به صرفه نبوده است. خود ما هزینه زیادی در این زمینه داشتیم. من بیش از 70 سالن اداره می کنم و فقط سینماهای ما در مجموعه کوروش در سال گذشته 7 میلیارد تومان ضرر کرد.

 

او در واکنش به این سوال که "آیا علی سرتیپی مافیای سینمای ایران است؟"، بیان کرد: من فکر نمی کنم هیچ مافیایی در سینمای ایران وجود داشته باشد. کار مافیا، ردوبدل کردن پول به صورت غیرقانونی است اما ما تلاش می کنیم سالن بسازیم.

او گفت: من فکر می کنم کسانی که کار نمی کنند، فقط غر می زنند. شاید حسادت می کنند.

سرتیپی اظهار کرد: سرمایه مشکوک هیچوقت در سینما وارد نمی شود. چراکه اینگونه سرمایه ها باید خودشان را گم کنند، نه اینکه ردشان در سینما عیان شوند. البته شاید برخی افراد که سرمایه های بدی دارند، علاقمند باشند در سینما دیده شوند ولی نه اینگونه نیست که بخواهند در سینما پولشویی کنند.

این تهیه کننده سینما بیان کرد: اگر با پول 10 فیلم یک آپارتمان بخری، کسی نمی فهمد اما کافی است 20درصد یک فیلم سینمایی را داشته باشی و اسمت مطرح شود، همه رویت زوم می کنند. کما اینکه این اتفاق برای برخی دوستان افتاد.

این گفتگو را ببینید.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها