{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 15308

قصد داریم چند زوج خوشتیپ و خوشگل سینمای ایران را معرفی کنیم.

به گزارش هنر ام‌روز، این روزها تب و تاب اکران «تی تی» داغ است و هر روزه شاهد تصاویری از زوج هنری الناز شاکردوست و هوتن شکیبا در مراسم‌های اکران اختصاصی یا مردمی فیلم هستیم.

BzQIlOzVDB4f

این دو پیش‌تر هم ثابت کرده بودند که می‌توانند زوج سینمایی درجه یکی باشند. چه از لحاظ بازی و چه از لحاظ ظاهری. به همین بهانه قصد داریم چند زوج خوشتیپ و خوشگل سینمای ایران را معرفی کنیم.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

file

اولین فیلم آن‌ها «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی بود. این دو در کنار هم درخشان بودند. پس تعجبی نداشت که آن‌ها را بار دیگر و در فیلم «فروشنده» فرهادی هم بازی شوند. هم چنین آن‌ها در سریال «شهرزاد» نیز با یکدیگر بازی کردند.

لیلا حاتمی و علی مصفا

4N1dC5EPPJoP

این زوج فراموش نشدنی برای اولین بار در فیلم «لیلا» با یکدیگر همبازی شدند. همزمان با یکدیگر ازدواج کردند. از دیگر فیلم‌هایی که باهم همبازی بودند عبارتند از: «پله آخر»، «چیز‌هایی هست که نمی‌دانی»، «در دنیای تو ساعت چند است؟» و «مردی بدون سایه»

مهناز افشار و محمدرضا گلزار

E3sgmfI4WBvK

احتمالا پولسازترین زوج سینمای ایران، محمدرضا گلزار- مهناز افشار بوده‌اند. زوجی که با فیلم زهر عسل شکل گرفت و در ادامه در فیلم‌های «سیزده گربه روی شیروانی»، «آتش بس»، «کلاغ پر»، «تله»، «کما»، «دلم میخواد» و مجموعه «عشق تعطیل نیست» و «عاشقانه» با هم همبازی بودند.

نیکی کریمی و محمدرضا فروتن

zAy97Lwxggy6

این زوج معروف نیز خاطرات خوبی در ذهن سینما دوستان به جا گذاشتند و در فیلم‌های «دو زن»، «زن دوم»، «نوک برج» و «بر باد رفته» نمایش «عاشقانه‌های ناآرام» با یکدیگر هم بازی بودند.

الناز شاکردوست و هوتن شکیبا

JdXBy6HyY03f

الناز شاکردوست و هوتن شکیبا اولین بار در فیلم «شبی که ماه کامل شد» با هم همبازی بودند. این دو در کنار هم عالی بودند. پس تعجبی نداشت که آن‌ها را بار دیگر و در فیلم‌های «ابلق» و «تی تی» کنارهم ببینیم.

 

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا

rCiFUZ1i62w1

شاید در سینمای ایران زوج هنری بهتری از پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا پیدا نشود. از جمله همکاری مشترک این زوج عبارتند از: «زیر تیغ»، «آشپزباشی»، «عزیزم من کوک نیستم»، «صد سال به این سال سال‌ها»، «مرد عوضی»، «شوخی» است.

حامد بهداد و باران کوثری

mVC6mjM7Ui7e

یکی از پرکارترین‌های زوج‌های سینمای ایران حامد بهداد و باران کوثری هستند. این دو در فیلم‌های «دایره زنگی»، «روز سوم»، «خانه دختر»، «هفت ماهگی»، «سد معبر»، «جان دار» و «گیجگاه» با هم همبازی بودند.

 

نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار

ucXoZBSF6lgm

نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار چندین بار با یکدیگر همبازی شده اند. اولین فیلم آن‌ها «ابد و یک روز» بود که فیلم موفقی از آب درآمد. از دیگر فیلم‌هایی که این زوج با هم همبازی بودند می‌توان به «متری شش و نیم»و «سرخپوست» اشاره کرد.

 

فردین و پوری بنایی

yuxfGwHLo28g

فردین و پوری بنایی چندین بار با یکدیگر همبازی شده اند. «یک خوشگل و هزار مشکل»، «کوچه مردها»، «جهنم + من»، «حاتم طائی»، «خشم کولی»، «غزل» با هم همبازی بودند.

بهروز وثوقی و گوگوش

wZDHuPuyzPBu

در سینمای ایران، با آن که ازدواج بهروز وثوقی و گوگوش دوام چندانی نداشت، اما محبوبیتشان به عنوان زوجی سینمایی، با وجود تعداد اندکی فیلم تقریباً در نوع خودش در تاریخ سینما کم نظیر باقی مانده است. آن‌ها خیلی بیشتر از اندازه‌ای که تصور می‌شود در شکل‌گیری فرهنگ دهۀ پنجاه شمسی نقش داشتند. چهار فیلم مشترک آن‌ها - «پنجره»، «ممل آمریکایی»، «همسفر»، «ماه عسل» - بین سال‌های ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۵ ساخته شده است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها