{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

۱۱ میلیارد دیگر روی گیشه آمد/ «انفرادی» به یک و نیم میلیون مخاطب رسید

۱۱ میلیارد دیگر روی گیشه آمد/ «انفرادی» به یک و نیم میلیون مخاطب رسید
کدخبر : 15583

سینمای ایران با فروش ۱۱ میلیارد تومانی و حضور نزدیک به ۳۵۰ هزار مخاطب، برای دومین هفته متوالی، گیشه مناسبی را تجربه کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، گیشه سینمای ایران که در هفته سوم تیرماه با یک جهش ویژه همراه شده بود، در آخرین هفته تیرماه نیز در همان سطح باقی ماند و فروش خوبی را تجربه کرد.

مطابق اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) در این هفته از چهارشنبه ۲۲ تیرماه تا سه‌شنبه ۲۹ تیرماه، مجموع مخاطبان سینمای ایران بیش از ۳۳۷ هزار نفر بودند که گیشه‌ای ۱۱ میلیارد و ۱۶۲ میلیون تومانی را رقم زدند. این رقم نسبت به گیشه ۱۱ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومانی هفته گذشته، نشان از افت ۷ درصدی دارد، اما در حالی که گیشه هفته گذشته افزایش فوق‌العاده ۳۸ درصدی را تجربه کرده بود، همچنان در رقم مناسبی است.

رتبه اول گیشه هفتگی، یک بار دیگر در اختیار «انفرادی» ساخته سیدمسعود اطیابی با فروش ۱۰۹ هزار بلیت به ارزش ۳ میلیارد و ۶۱۸ میلیون تومان قرار گرفت که آن را به یک قدمی فروش کل ۵۰ میلیارد تومانی رساند. سهم این فیلم از مخاطبان این هفته سینمای ایران، ۳۳ درصد بود که در مجموع، مخاطبان این فیلم را از مرز یک‌ونیم میلیون نفر فراتر برد.

«تی‌تی» اثر آیدا پناهنده در دومین هفته اکران، ۹۲ هزار قطعه بلیت با ارزش معادل ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان فروخت که حضور در رتبه دوم جدول فروش هفتگی را برای این فیلم برای دومین هفته متوالی تمدید کرد.

فیلم «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی نیز در این هفته ۴۱ هزار قطعه بلیت به ارزش یک میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان فروخت تا در رتبه سوم جدول فروش حضور داشته باشد. این فیلم این هفته توانست با عبور از مرز فروش کل ۱۳ میلیارد تومانی، «موقعیت مهدی» را در جدول فروش سال ۱۴۰۱ سینماها جا بگذارد تا پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی سال شود.

رتبه چهارم جدول فروش این هفته، در اختیار «چند می‌گیری گریه کنی ۲» به کارگردانی علی توکل‌نیا قرار گرفت، چراکه توانست ۲۴ هزار بلیت به ارزش ۷۸۱ میلیون تومان بفروشد.

در رتبه پنجم جدول فروش هفتگی، «سگ‌بند» ساخته مهران احمدی قرار گرفت که ۱۷ هزار قطعه بلیت و ۵۳۶ میلیون تومان فروخت.

«بازیوو» اثر امیرحسین قهرایی که هفته گذشته تنها ۷ هزار قطعه بلیت فروخته بود، با فروش ۱۲ هزار قطعه بلیت و ۳۷۸ میلیون تومان، از معدود آثاری بود که در این هفته افزایش رقم فروش را تجربه کرد. این فیلم در رتبه ششم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

رتبه‌های هفتم تا پانزدهم جدول فروش هفتگی سینماها در این هفته، به ترتیب در اختیار «هناس»، «زالاوا»، «بدون قرار قبلی»، «طلاخون»، «بی صدا حلزون»، «روز ششم»، «پیتوک»، «والدین امانتی» و «نقره داغ» قرار گرفت.

تنها فیلم جدید این هفته، «پدر و دختر» ساخته خسرو ملکان بود که با فروش تنها ۷۸ قطعه و ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان، شروع بسیار ضعیفی را تجربه کرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها