{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بازیگرانی که با حضور کمتر از بیست دقیقه در یک فیلم جایزه اسکار بردند!

بازیگرانی که با حضور کمتر از بیست دقیقه در یک فیلم جایزه اسکار بردند!
کدخبر : 16306

بسیاری از بازیگران ترجیح میدهند تنها در نقش‌های اصلی بازی کنند و حضور طولانی در فیلم داشته باشند. اما همیشه نیازی نیست برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطب و داوران ساعت‌ها بر پرده نمایش ظاهر شون . در ادامه به معرفی پنج بازیگری می‌پردازیم که با حضور گمتر از 20 دقیقه در یک فیلم نامزده و یا برنده جایزه اسکار شدند. .

 آنتونی هاپکینز

۱۹۹۱ The Silence of the Lambs
مدت بازی: ۱۶ دقیقه

آنتونی هاپکینز

هنوز بر سر زمان دقیق حضور آنتونی هاپکینز در نقش دکتر هانیبال لکتر Hannibal Lecter در «سکوت بره‌ها» اختلاف‌نظر وجود دارد. برخی می‌گویند او ۱۲ دقیقه بازی داشته و عده‌ای معتقدند حضور او کمتر از ۱۶ دقیقه بوده است؛ اما مسئله اصلی این است که هاپکینز برای بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد در سال ۱۹۹۲ شد.

آن هتوی

۲۰۱۲ Les Misérables
مدت بازی: 15 دقیقه

آن هتوی

آن هتوی Anne Hathaway در سال ۲۰۱۳ موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای «بینوایان» شد. اگرچه حضور او بخش کوچکی از ۱۵۸ دقیقه فیلم را پوشش داد، اما هتوی کاملاً در نقش خود فرو رفته بود. او برای بازی در نقش فانتین Fantine فلک‌زده موهایش را کاملاً کوتاه و حدود ۱۱ کیلو وزن کم کرد.

دیوید نیون

۱۹۵۸ Separate Tables
مدت بازی: 15 دقیقه و 38 ثانیه

دیوید نیون - بازی

دیوید نیون David Niven موفق به دریافت اولین و آخرین جایزه اسکارش برای بازی در فیلم «میزهای تک‌نفره» ساخته دلبرت من Delbert Mann شد. او نقش میجر پولاک Major Pollock یک جانباز جنگی را بازی می‌کند که گذشته پنهانش در هم‌صحبتی تعدادی مستأجر و مهمان در یک هتل ساحلی برملا می‌شود.

اینگرید برگمن

۱۹۷۴ Murder on the Orient Express
مدت بازی: ۱۴ دقیقه و ۱۸ ثانیه

اینگرید برگمن -  بازی

در سال ۱۹۷۵، تنها یک اسکار از ۶ نامزدی اسکار برای فیلم «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» به کارگردانی سیدنی لومت Sidney Lumet نصیب اینگرید برگمن Ingrid Bergman شد. داستان فیلم بر اساس کتابی با همین نام به قلم آگاتا کریستی Agatha Christie ساخته شده است. بیش از پنج دقیقه از بازی برگمن در صحنه بازجویی می‌گذرد که بدون توقف فیلم‌برداری شده است.

 روبی دی

۲۰۰۷ American Gangster
مدت بازی: ۱۰ دقیقه

روبی دی -  بازی

روبی دی Ruby Dee با داشتن ۷۰ سال سابقه درخشان بازیگری تأثیر مهم و ماندگاری روی هالیوود داشته است. از او در سال ۲۰۰۸ به خاطر اجراهای قدرتمندش با نامزدی اسکار برای نقش کوتاهش به‌عنوان مادر دنزل واشنگتن Denzel Washington در فیلم جنایی ریدلی اسکات، «گانگستر آمریکایی»، تقدیر به عمل آمد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها