{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

تماشای «انیمه» را بااین پنج پیشنهاد شروع کنید

تماشای «انیمه» را بااین پنج پیشنهاد شروع کنید
کدخبر : 16331

انیمه به کارتون‌های ژاپنی گفته می‌شود که اکثرا بسیار جذاب و دیدنی هستند .

هنر‌ام‌روز: انیمه‌ها این روزها تبدیل به یکی از پرطرفدارترین نوع تولیدات سینمایی شدند. اکثر مخاطبین به دلیل دنیای فانتزی و همچنین داستان‌های جذاب و پر فراز و نشیب این انیمه‌ها علاقه زیادی به آن‌ها دارند. اگر شما تاکنون تماشای انیمه را آغاز نکردید، نگراننباشید، در ادامه این مطلب پنج انیمه در ژانرهای مختلف معرفی شده است که شما می‌توانید مطابق با سلیقه‌ی خودتون شروع بع تماشای آن‌ها کنید.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu نمره MAL:8.32 مناسب برای گیمرها و کسانی که علاقه به فانتزی دارند

داستان انیمه درمورد یک اوتاکو یا گیمر است که سر از دنیای فانتزی در آورد و در شروع داستان بسیار خوشحال از ورود به دنیا جدید است که با یک خانم الف آشنا میشود و به دلایلی شروع به کمک کردن به دختر برای پیدا کردن گردنبدش می‌کند. در آخر موفق به پیدا کردنش می‌شود ولی در این راه با سرنوشت نهایی خودش روبرو می‌شود.  وقتی کم کم جانش از بدنش خارج میشه و چشمانش بسته میشه و به مرگ سلام می کند به جای این که همه چی تمام شود دوباره همه چیز براش از اول شروع میشود و دوباره با صحنه ای روبرو می‌شود که از آنجا شروع کرده بود.

در این انیمه قرار است با ساختار بازی در زمان و مرگ روبرو شویم مثل یک بازی که پس از هر بار مردن دوباره از آخرین محله ذخیره خود شروع می‌کنید. همین بازی با زمان و مرگ برای گیمرها زیباست. در کنار این ویژگی انیمه شخصیت‌هایی دارد که به خوبی میشود با آنها ارتباط بر قرار کرد .  

Violet Evergarden نمره MAL:8.62 مناسب برای کسانی که به داستان های درام علاقه دارند

فیلم خارجی

Violet Evergarden انیمه خاص با شخصیت خاص انیمه‌ای که مخاطب را در احساسات غرق می‌کند. حال تصور کنید در انیمه‌ای که مهم ترین نکته آن احساسات است شخصیت اصلی داستان یک دختر دوست داشتی به نام وایولت با صدای آرام که هیچ احساساتی در خود ندارد کسی که در دورانی بزرگ شده که جنگ دور تا دور او رو احاطه کرده و طوری مردان پشت صحنه نبرد او را ساخته‌اند که هیچ احساسی نداشته باشد و فقط یک ماشین کشتار برای پیروزی در جنگ باشد . در کنار این بی احساس بودن وایولت  تنها یک شخص را دارد که حس نزدیکی با او می‌کند که همین جنگ و کشتار او را هم از وایولت می گیرد که همین تبدیل به اولین شکل گیری جرقه احساسات در وایولت می شود.

وایولت پس از آرام شدن نبرد با شخصیت و چهره بی‌احساس خود به دنبال پیدا کردن معنی دوست داشتن می‌رود که در این راه با شغلی روبرو می شود که باید احساسات طرف مقابل خود را درک کنی و نامه‌ای زیبا و مناسب را برای مشتری تهیه کنی در همین راه وایولت به آرامی متوجه دنیای اطراف خود می شود و کم کم به جواب های که دنبالش هست می‌رسد.

Psycho Pass نمره MAL: 8.41 مناسب برای کسانی که به ژانر پلیسی و اکشن/معمایی علاقه دارند

 

فیلم خارجی

تصور کنید در دنیای زندگی می کنید که وضعیت روانی و شخصیت انسان قابل اندازه گیری است و با اعداد و ارقام نشان داده می‌شود ،  به این عمل «روان گذر» گفته می‌شود و در بین تمام فاکتورهای که برای هر انسان در نظر گرفته شده از همه مهمتر فاکتور ضریب جرم است که هر چه این فاکتور در شخصیت میزانش بالاتر باشد، اشتیاق برای انجام جرم و جنایت هم در انسان بالاتر است که نظام این دنیا از همین فاکتور برای شناسایی و قضاوت مجرمین استفاده می‌کند.

حال در چنین دنیایی نیاز به کسانی هست که امنیت و نظم این دنیا را تامین به نظر شما چه کسانی بهتر از همه توان مقابله در برابر مجرمین را دارند؟  بله خود کسانی که مجرم هستند ولی قرار نیست مجرمین را در بخش تحقیقات جنایی از اداره‌ی امنیت عمومی استخدام کنند، بلکه کسانی را استخدام میکنند  که فاکتور ضریب جرم بالایی دارند و باید از جامعه حذف میشدند. حکومت به این افراد پیشنهادی آزادی و تبدیل شدن به انسان حکومت را میدهند یا این که با مشکلات بسیار روبرو میشوند.

 

Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) نمرهMAL:8.44 میشه گفت بیشتر مردم با انیمه ارتباط بر قرار می‌کنند ولی بیشتر مناسب افرادی است که به دنبال یک داستان حماسی و سراسر هیجان هستند 

فیلم خارجی

یک سری انیمه‌ها نیاز به زمان یا دیدن چند قسمت از کار هست تا ارزش واقعی خودشان را نشان بدهند و هدف اصلی خودشان را برای مخاطب مشخص کنند، ولی Attack on Titan از این دسته کارها نیست با دیدن همان قسمت اول خیلی جدی به مخاطب هدف را نشان می‌دهد  و به بهترین شکل ممکن میخ خودش را میکوبد. در Attack on Titan شما احتیاج به دیدن چند قسمت از انیمه ندارید تا به خوبی با اثر ارتباط برقرار کنید.

انیمه با نشان دادن انسان‌ها در حالی که دور تا دور خود را با دیواری بلند پوشش داده‌اند تا از حمله تایتان‌ها در امان باشند، کار خود را شروع می‌کند. البته قرار نیست این آرامش ابدی باشد چون یک تایتان عظیم که تا به حال انسا‌ن‌ها تایتانی به بزرگی او را ندیده‌اند، به دیوار حمله می کند و باعث نفوذ دیگر تایتان ها به درون دیوار می‌شود.  در حین همین اتفاق ارن شخصیت اصلی داستان خانواده خود را از دست می‌دهد و  همین اتفاق شوم برای ارن تبدیل به انگیزه برای از بین بردن تایتان‌ها می‌شود.

91Days نمره MAL:7.85 مناسب مناسب برای کسانی که به فیلم‌ها و سریال‌های گانگستری و مافیایی علاقه دارند 

فیلم خارجی

این انیمه به شکل زیبایی دنیای خطرناک و کثیف گانگسترها رو به نمایش می‌گذارد. دنیایی که برای زنده ماندن و قدرت دست به هر کاری می‌زنند حتی خیانت به بهترین دوست.

در این داستان با پسری به نام آنجلو آشنا می‌شویم که در کنار پدر و مادر خود که عضو خانواده «وانتی‌‌ها» بودن به دور از دنیا مافیا و گانگسترها زندگی می‌کرد، در طی یک جابجایی قدرت در خانواده آنها به پدر و مادر آنجلو خیانت می‌شود که باعث کشته شدن پدر و مادر آنجلو می‌شود.

آنجلو بعد از سال ها با دریافت یک نامه هدف انتقام برایش مشخص می‌شود که در این راه باید خیلی از چیزها را فدای انتقام کند.

انیمه 91Days طراحی زیبا و مناسب برای تم تاریک داستان دارد این اثر به خوبی غرق شدن آنجلو در دنیای مافیا برای رسیدن به انتقام به نمایش گذاشته می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها