{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پنج فیلمی که دقیق‌ترین تصویر را از پایان دنیا نشان می‌دهند

پنج فیلمی که  دقیق‌ترین تصویر را از پایان دنیا نشان می‌دهند
کدخبر : 16424

در اینجا فهرستی از پنج فیلم درخشان تاریخ سینما را ملاحظه می‌کنید که تصویری دیدنی از پایان دنیا و موضوعات مرتبط با آن را به تصویر کشیده‌اند.

در اینجا فهرستی از پنج فیلم درخشان تاریخ سینما را ملاحظه می‌کنید که تصویری دیدنی از پایان دنیا و موضوعات مرتبط با آن را به تصویر کشیده‌اند. مفهوم آخرالزمان و به پایان رسیدن تمدن انسانی شاید چیز ترسناکی باشد، اما در عین حال جالب و خیال‌انگیز هم هست. به همین خاطر فیلم‌های زیادی وجود دارند که سعی می‌کنند با ارائۀ تصویری خیالی از پایان دنیا، مخاطبانشان را مجذوب و هیجان‌زده کنند. فیلم‌های آخرالزمانی در قالب ژانر‌های متفاوتی ساخته می‌شوند؛ از ترسناک و جنایی گرفته تا کمدی و اکشن. در این فیلم‌ها پایان دنیا به شکل‌های متنوعی اتفاق می‌افتد؛ گاهی با حملۀ زامبی‌ها، گاهی با یک ویروس خطرناک، گاهی با حملۀ بیگانه‌ها و گاهی هم به دست خود انسان‌ها.

 وال‌ای (Wall E) (۲۰۰۸)

نزدیک‌ترین و دقیق‌ترین تصاویر از لحظات پایانی دنیا

خیلی‌ها «وال ای» را یکی از بهترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ سینما می‌دانند. داستان این فیلم در دورانی بعد از آخرالزمان و غیر قابل سکونت شدن زمین می‌گذرد. شخصیت اصلی فیلم رباتی است که مسئول پاک کردن زباله‌ها از روی کرۀ زمین است. او در ارتباط با یک ربات دیگر وارد سفری ماجراجویانه می‌شود که می‌تواند سرنوشت بشریت را تغییر بدهد. با اینکه این فیلم در اصل برای بچه‌ها ساخته شده، اما مضامین عمیقی مثل فساد‌های اداری، سوءاستفاده از تکنولوژی و نابودی محیط زیست نیز در آن گنجانده شده است. مجلۀ تایم این فیلم را به عنوان یکی از بهترین‌های دهۀ اول قرن بیست و یکم انتخاب کرده است.

 ایثار (The Sacrifice) (۱۹۸۶)

نزدیک‌ترین و دقیق‌ترین تصاویر از لحظات پایانی دنیا

آندرۀ تارکوفسکی یکی از مشهورترین کارگردان‌های تاریخ سینماست که تعدادی از متفکرانه‌ترین فیلم‌های تاریخ را ساخته است. فیلم ایثار دربارۀ مرد میانسالی است که در آستانۀ جنگ جهانی سوم دچار بحرانی عمیق و درونی شده است. این فیلم با پرداختن به موضوع مرگ و با ترکیب مضامین دینی مختلف، یکی از فلسفی‌ترین آثار سینمایی تاریخ است. قهرمان فیلم نذر کرده است که اگر جهان از فاجعۀ اتمی به سلامت عبور کند، همه چیز زندگیش را فدا کند. «ایثار» موفق به بردن جایزۀ بزرگ جشنوارۀ کن شد و واتیکان نیز این فیلم را در فهرست بهترین فیلم‌های با مضمون مذهبی قرار داده است.

رزندان انسان (Children of Men) (۲۰۰۶)

نزدیک‌ترین و دقیق‌ترین تصاویر از لحظات پایانی دنیا

داستان این فیلم در سال ۲۰۲۷ می‌گذرد؛ بیست سال بعد از اینکه یک پاندمی خطرناک توانایی انسان برای تولید مثل را از بین برده است. اقتصاد جهانی رو به زوال رفته و فروپاشی دولت‌ها جهان را گرفتار نابسامانی و آشوب کرده است. این فیلم به خاطر مضامین عمیق و تصویرپردازی خیره‌کننده‌اش ستایش شده است؛ صحنه‌های اکشن فیلم هم واقعا درخشان و درجه‌یک از کار درآمده‌اند. بی‌بی‌سی این فیلم را در فهرست ۱۵ فیلم برتر قرن بیست و یکم قرار داده است.

 پناه بگیر (Take Shelter) (۲۰۱۱)

نزدیک‌ترین و دقیق‌ترین تصاویر از لحظات پایانی دنیا

شخصیت اصلی این فیلم مردی به اسم کورتیس است که مرتبا رویا‌هایی دربارۀ آخرالزمان می‌بیند. اما ماجرا زمانی پیچیده می‌شود که خانوادۀ کورتیس باید تصمیم بگیرند که کدامیک واقعا خطر اصلی است: آخرالزمانی که کورتیس درباره‌اش هشدار می‌دهد و یا خود کورتیس! این فیلم در زمان اکرانش آنطور که باید دیده نشد، اما واقعا ارزش تماشا کردن را دارد. «پناه بگیر» جستجویی عمیق و درخشان در موضوعاتی مثل بیماری روانی و روابط خانوادگی است و پایان‌بندی فیلم هم بسیار بحث‌برانگیز و عجیب و غریب بوده است. این فیلم در جشنواره‌های مختلف هشتاد بار نامزد شد و توانست چهل جایزه به دست بیاورد که سه مورد از آن‌ها در جشنوارۀ کن بوده است.

 سیارۀ میمون‌ها (Planet of Apes) (۱۹۶۸)

فیلم خارجی

اولین فیلم از مجموعۀ سیارۀ میمون‌ها در سال ۱۹۶۸ و بر اساس رمانی از پیر بول ساخته شد. این فیلم داستان فضانوردی را روایت می‌کند که سیاره‌ای عجیب را کشف می‌کند؛ سیاره‌ای که ساکنانش میمون‌هایی هوشمند و سخن‌گو هستند که انسان‌های سیاره‌شان را شکار می‌کنند؛ انسان‌هایی که انگار به دوران اولیۀ خودشان برگشته‌اند و نسبت به میمون‌ها در موقعیتی بسیار پایین‌تر قرار گرفته‌اند. تصویری که این فیلم از آینده ارائه می‌دهد بسیار شگفت‌انگیز و انقلابی است. موفقیت این فیلم باعث شد که ۹ فیلم دیگر هم در دنبالۀ آن ساخته شود؛ به اضافۀ سریال‌ها، رمان‌ها و کتاب‌های کمیک.

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها