{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

چرا رنگ صندلی‌های سینما قرمز است؟

چرا رنگ صندلی‌های سینما قرمز است؟
کدخبر : 16545

سینماها و تئاترها به عنوان اماکن عمومی و ترویج دهنده فرهنگ و حتی فرهنگ سازی است که می‌تواند در مخاطبان خود نقش موثری داشته باشد و به همین دلیل است که روزانه سینماهای هر منطقه ای با سیل شدیدی از طرفداران و علاقمندان روبرو می شوند تا بتوانند به مشاهده جدیدترین فیلم های سینمایی بنشینند.

با این حال ارزش سینماها و تئاترها فراتر از چیزی است که هر یک از ما آنها را مشاهده می کنیم و برای ساخته شدن یک اثر فرهنگی هنری، شاید بیش از ده ها ساعت تلاش و زحمت بی وقفه پشت آن قرار داشته باشد تا بتوانند در فرهنگ سازی و جلب توجه مردم موثر واقع شوند.

از این رو شاید تا به حال با مراجعه کردن به سینماها متوجه این شده باشید که تمام صندلی های قرمز هستند و برایتان تبدیل به یک سوال شده باشد و نتوانسته باشید جواب این سوال را بدهید. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب شما را با دلایل استفاده از رنگ قرمز در صندلی های سینما و تئاتر آشنا سازیم. همراه ما باشید. 

رنگ صندلی سینما

انسان ها به کمک چشمانشان می توانند محیط اطراف خود را به خوبی تماشا نمایند و بنابر دلایلی به برخی رنگ ها حساس می باشند و رنگ قرمز جزء یکی از رنگ هایی می باشد که چشمان انسان به آن حساسیت ندارد و این عدم حساسیت نه تنها در روشنایی این گونه است بلکه در تاریکی نیز این گونه می باشد!

با این حال بیشتر سینماها و تئاترها از رنگ قرمز برای صندلی ها استفاده می کنند و برخی دیگر نیز گاها بنابر میزان نور و چراغ هایی که در سال قرار دارند، از رنگ های خاکستری تیره و حتی سیاه نیز استفاده می کنند که همانند رنگ قرمز، چشمان ما به آنها نیز حساسیت ندارد!

همچنین طی تحقیقاتی که انجام شده است، گفته می شود رنگ قرمز دارای اثرات روانی می باشد که با تماشای آن می توان احساس نرمی، راحتی، عاطفی و... نمود که نهایتا آرامش خاطر بدست خواهید آورد.

اما تا به حال فکر کرده اید که چرا و به چه علت رنگ قرمز ( رب ) در غذاهای فست فودی به بیشترین میزان ممکن استفاده می شود؟! طی تحقیقاتی که انجام شده است، گفته می شود رنگ قرمز می تواند در افزایش اشتهای هر شخص با هر نوع علائق و سلایق موثر واقع گردد.

دلیل قرمز بودن رنگ صندلی سینما

علاقه پادشاهان تاریخ به رنگ قرمز

یکی دیگر از مهم ترین دلایل استفاده از رنگ قرمز در سینماها و تئاترها، این است که پادشاهان به این رنگ علاقه بسیار زیادی داشتند و در طول تاریخ از رنگ قرمز بیشتر به عنوان رنگی که در دربار پادشاهان استفاده می شد، یاد می کردند که حتی برخی از تاریخ دانان انتخاب رنگ قرمز را میراث ناپلئون می دانند چرا که وی عاشق رنگ قرمز بود.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها